Podzimní zprávy ze světa krabiček :)

17.09.2012 20:18

 24.-25.11.2012 Suprový víkend plný balónkování, frisbíčka, trénování blbinek a hlavně dlouhých procházek, které milujeme v jakémkoliv ročním období i počasí !!! A že nám počasí tentokrát opravdu přálo! Fotky z víkendu jsme přidali do listopadového krabičkování ZDE Za chvilku už nás čeká zima, bude zima bude mráz kam krabičky kam schováš :) Nicméně my se pojedeme za pár dní schovat na hory, kde už si konečně užijeme sněhového řádění všeho druhu :) Hor už se nemůžeme dočkat, no a potom hned jupí na Vánoce, o kterých budeme hlavně výletit a užívat si volna od všeho trénování !!! :) Už aby to bylo :o)  Hlavně já sama, se moooc těším na PraHaHáckou tělocvičnu, kam si zase budeme na pár zimních měsíců chodit házet pravidelně každý týden, na to se těším strašně moc :o)

 

23.11.2012
Dnes nám přišla velmi tragická zpráva z Finska, která nás nesmírně zasáhla :( Melvinkova nádherná, ale hlavně báječná sestřička Binki včera po velkých zdravotních problémech zemřela :(( Budeš nám strašně moc chybět Binki a nikdy na tebe nezapomeneme ♥♥♥ Jsme moc smutní a je nám to strašně moc líto :(  

R.I.P. Binki 13.3.09 - 22.11.12 ♥

Krásné fotky Binki fotila její "panička" Marika Grönroos

 

Listopadové krabičkování aneb další podzimní galérka z našich tréninků, procházek i výletů ZDE

S klukama si užíváme nádherného podzimu, chodíme ještě často házet ven, trénovat naše oblíbené tanečky, no ale hlavně prochajdíme a výletujeme :o)

13.11. 2012 Makáme na kalendáři 2013, který bude plný krabiček :o)

Naposled měl svůj kalendář před třemi roky Melvinek, od té doby už nějaký ten pátek utekl a mezitím do naší party přišel Colbysaur – tak proč něco takového nezopáknout :) Snad se bude líbit :))

 

10.11. 2012 Melvin a Colby ve VIPkách na Primě - 3.minuta :o) Video ZDE 
Výstava skončila 30.listopadu! Kdo se nestihl do pražské Portheimky nejen na kluky podívat, můžete juknout na reportáž z výstavy i vernisáže Emila Bratršovského. Více informací najdete ZDE nebo u Colbýska ZDE :o)
 
7.11. 2012 Na seminář s Františkem Šustou jsem plánovala vyrazit už dlouho. Konečně se ale seminář objevil také u nás v Praze, takže bylo rozhodnuto. Hrozně moc jsem se těšila na další rozšíření obzorů a doplnění vědomostí :) Tentokrát byl však seminář bez účasti psů. František Šusta je skutečný odborník, specialista na trénink zvířat, ovšem primárně se zabývá zvířaty v ZOO. I proto byl tento seminář příjemným zpestřením, obrovským přínosem a příspěvkem k dalším, které jsem již absolvovala a zároveň je praktikuji v běžném životě i při tréninku. Náplní semináře byla tato témata: Pozitivní posilování, proč a kdy to funguje? - hlubší fyziologická a psychologická podstata pozitivního i negativního posilování, Triky pro udržení motivace, Praktický nácvik shapingu a dalších způsobů učení s počítačovou simulací, Nápravy a změny v chování, Vůdce versus dominátor - o současných pohledech na hierarchii ve světě zvířat a její roli v tréninkových metodách. Díky moc za super vzdělávací odpolko, které se nakonec protáhlo až do noci, i tak to ale stálo za to! :o)
 

5.11. 2012 Vernisáž výstavy fotografických aktů Snář pro čtvrté tisíciletí fotografa Emila Bratršovského byla fajn kulturním zážitkem. Všechny srdečně zveme na výstavu fotografií do Galerie Portheimka na Pražský Smíchov, kde si na své přijdou i milovníci bostonků :) Pro jednu fotografii z této série si Emil Bratršovský vybral Melvina s Colbýskem, kteří pózovali před fotoaparátem na zámku v Dolních Břežanech. Mimo jiné během vernisáže Ivan Trojan pokřtil knihu Nejasné představy o vraždě ;o) Jak celé focení s klukama dopadlo máte možnost shlédnout do 30.listopadu :)
 

 
1.11. 2012 MOVEMBER - i kluci si nechali narůst knír! ;o) více informací o MOVEMBER najdete ZDE ze zdroje: Mo Bratři pomáhají změnit pohled na zdraví mužů tím, že jsou po 30 listopadových dnů chodícími a mluvícími billboardy a svými činy a slovy na veřejnosti i v soukromí zvyšují povědomí o často opomíjeném zdraví mužů. Společně tak skutečně měníme tvář mužského zdraví.
 
 
1.11. 2012 S Melvinkem jsme byli na kontrole s očíčkem po operaci. Máme nepopsatelnou radost!!! Oční tlak je v pořádku a očko vypadá skvěle. Implantát se ujal a máme dovoleno navracet se velmi pomalu do zátěže :) S tréninkem ještě nějaký čas počkáme, musíme začít pomalu a určitě nechci předčasně všechno přehánět, ale po tom všem už se toho nemůžu dočkat, protože právě ta Mevenkova radost a láska k frisbee je to, co dělá můj život o moc krásnějším a šťastnějším. Prostě bez parťáka to nikdy není ono :) Dávkování kapiček bylo upraveno, kapat budeme ještě pár měsíců 3xdenně, aby oční prostředí bylo v pořádku, ale jinak je vše naprosto úžasné :) Nechci nic zakřiknout, pár kontrol nás ještě čeká, ale budu doufat, že už vše bude v pořádku. Rozhodně to začíná vypadat reálně a uzdravení máme na dosah :) Vrhneme se teď zase na kondiční cvičení, procvičování tríčků a protahování na gymballech, budeme výletit a dělat prostě vše, abychom se zase dostali do pohody a formy na příští rok :) Mevenkovi se vrátila neuvěřitelná jistota ve všem co provádí, má obrovský elán a neustále chce akčnit – což po operaci bylo ze všeho nejtěžší zvládnout :) Pamlskové hlavolamy jsou naštěstí super zabavením a zavařením makovičky alespoň na nějakou chvilku :) Jinak je to zase můj starý, dobrý a beztarostný Meven, kterého znám! Šídlo bez mozečku, létající gremlin, který má přehršel energie a vybízí mě ke hře kdykoliv si vzpomene Více informací v deníčku

Děkujeme ještě jednou strašně moc všem za krásné vzkazy, emaily a zprávy, které nám chodily a podporovaly nás. Zároveň je fajn vědět, že díky zkušenostem a zážitkům, které publikujeme na stránkách, je pro mnohé další snažší najít nějaké informace, zkušenosti a zjistit tak více o této nemoci.

 

28.10. 2012 Dneska je to přesně rok, co jsme si přivezli domů malého pana Pupkáče a nechali ho u nás bydlet Po roce se z mini špekounka vylíhnul létající netopýr, kterého miluju čím dál víc, až tomu sama někdy nemůžu věřit ;)) Colbyšku! Díky za to, že jsi! Až čas vždy ukáže, že některé kroky byly osudové a všechno je jak má být. Ten první den, co jsem tě viděla poprvé jsem věděla, že jsi náš a srdce nakonec poslechla – našel si nás ten pravý, v ten správný čas, ačkoliv jsem myslela, že je ještě brzy, já hloupá :) Za ten rok si ukázal co v tobě je a jsi naše neoddělitelná součást, bez které si už život neumíme představit :) Malá vzpomínka na první dny s Colbyškem ZDE

 

27.-28.10. 2012 Bye Bye summer, alias Welcome Winter. Na posledních závodech sezóny jsem prostě nemohla chybět. Ikdyž od letošního června kvůli Melvinkově šedému zákalu nezávodíme, byla jsem na většině akcích, alespoň jako pomocný rozhodčí nebo divák a za to jsem moc ráda! Užila jsem si to s vámi i přesto, že jsem na place s Mevem chyběla. Colbyšek byl ještě na hlídání u rodičů kvůli Melvinkově rekonvalescenci a Meven odpočíval doma, takže jsem snad poprvé vůbec vyrazila úplně sama bez kluků :) Nemohla jsem kvůli klukům zůstat na celý víkend a tak jsem vyrazila v sobotů ráno směr Dvůr vybavená punčem a lívanečky na posilnění pro ostatní. Cesta byla za silného marastu a bylo jasné, že ve Dvoře počasí lepší nebude :) Smekám přede všemi, co závodili v sobotních podmínkách! Přiznám se, že bych své kluky na plac s tímto terénem asi nepustila a závod odpískala. Sobotní den byl opravdu v extrémních podmínkách, jako divák jsem si přes šílené bláto, vítr se sněhem užila pár hodů a pak s ostatními zalezla do tepla :) Nečekaný zážitek přišel ve chvíli odjezdu na penzion, kdy jsme sedli do auta a zjistili, že neodjedeme :))) Tentokráte bylo bláto silnější než my a to jsme loni na stejném místě stáli s obytňákem! Děkuji strašně moc mému zachránci Ondrovi Kolaříkovi, který mou káru z bažin vytáhl! Za to opravdu velké díky, protože bych to auto našla až na Welcome summer zřejmě :) Závěrečná party sezony nezklamala, hodně se povídalo, nechyběla ani předpověď příští sezóny, kterou má na starost již tradičně GURU Kuba :) V neděli ráno jsme se probudili do slunečného dne, všichni běželi na plac a já musela odjet rychle vyzvednout Colbyšáka – už se mi po něm, ikdyž to bylo jen pár dní děsně stýskalo, a pak hurá zpátky domů za marodem :) Hrozně moc jsem si to s vámi užila a gratuluju všem k výkonům a výsledkům!!! Brzy ahooooooj! :) Fotky od Market Malinčíkové a Super fotky a článek Ondry Uhlíře

photo by © Ondřej Uhlíř

 

23.10. 2012 Melvinek byl na Pardubické klinice podruhé, ale hlavně úspěšně operován. Více podrobností najdete v deníčku :o)

 

20.- 21.10. 2012 Nádherný víkend a Agility soustředko na sluncem zalité Moravě s bandou super přátel! V pátek večer jsme s Helčou ještě za světla nabalili naši kárku, kluci nahopsali do auta a vystřelili jsme směr Morava na již dlouho očekáváný a vytoužený víkend ke kamarádům na Moravu :) Mevenka jsem musela nechat doma, nemohli jsme riskovat před operací žádné nachlazení, takže jsem vyrážela jenom s Colbyšákem, abych si ho před plánovaným  odložením na prázdniny k rodičům užila :) Cesta byla za tmy trošku trnitá, protože kolony se nám nevyhnuly, ale v cca 22hod jsme byli na místě, kde už na nás čekali Marky se Staňou – naši hostitelé, kterým ještě jednou strašně moooc děkujeme za azyl, naprosto kouzelný víkend a super ubytko :) Po příjezdu jsme zabrousili do místní hospůdky a pak hurá na kutě do nejvíc nejlepší, nádherné a vytápěné truhlářské dílny Markétky taťky, kde jsme spali mezi pilinama ve stanech – prostě romantika jaksepatří :) Ráno už nám nebylo tolik hej, budíček brzy ráno a pak výjezd do nedaleké vesničky, kde má Marky plac. Nanosili jsme překážky, vyndali křesílka a otevřeli termosku hřejivého čaje. Začínal naprosto luxusní ale hlavně slunečný den, ikdyž zrovna na parkur sluníčko po celý den nezavítalo. Začalo se trénovat a ze mě opadl ten děsivý stres z velkoměsta, nastal odpočinek a běhání s mým chlapečkem, který mi dal zabrat jaksepatří, ale jsem na něj moc pyšná :) Colbyšek je létající netopýr a dává to na parkuru pěkně najevo. Jeden běh jsem dokonce zakončila parakotoulem :) Až na mokro v botách byla tahle intenzivka s Marky báječná a moc jí děkuji za rady a pomoc. Prej makejte, páč z toho Colbáka něco bude Tery!!! :) U Barči na trénincích pilujeme a parkury jsou čím dál složitější, věřím, že je to znát a posouváme se dál :) Máme na čem stavět a když budeme makat dál, snad se i brzy s Colbyškem sehrajeme a bude to čím dál lepší! Jen potřebuju méně lézt do překážek a nemotat se jako nudle v bandě, za každou chybu mě Colbys patřičně vždy seřve, to už tak prostě k týmovému sportu občas patří :))) Polední siestička s domácím punčem a Helčinými hamburgery neměla chybičku, užívali jsme si nádherného dne a čerpali dalších sil do odpoledních tréninků :) Běhali jsme do tmy, sklidili překážky a honem honem do teplé sprchy, nakrmit a uložit ke spánku naše rakeťáky a potom hurá na večeři do hospůdky :) Druhý den jsme se vyspinkali do růžova, zabalili vše do auta a vyjeli do Olomoucké ZOO na prosluněný výlet. Nádherná ZOO, řekla bych, že lepší a krásnější než ta Pražská. S velkým očekáváním, co Colbyšek bude na zvířátka říkat jsem přistoupila k opičkám, dalším a dalším, ale Colby se stále koukal na mě a byl prostě na procházce :))) Procházku zoologickou jsme si moc užili a rovnou odtamtud jsme odjeli na luxusní obídek do Dolan, kde jsme baštili a klábosili na poslední zahrádce v tomto roce :) Později odpoledne jsme se rozloučili, od Laďy jsme dostali darem nádhernou švestkovici a nabité energií a sluncem vyrazili směr deštivá a zamračená Praha. Jako na potvoru nám videa prostě nešli stáhnout do PC, takže videodokumentace všech běhů a neběhů nebude :( Snad příště :) Nebyl bohužel vůbec čas fotit, užívala jsem si všeho naplno, ale pár fotek z víkendu najdete tady:)

14.10. 2012 V neděli, na zámku v Dolních Břežanech stanuli krabičky před objektivem fotografa Emila Bratršovského, jakožto součást umělecké kompozice. Velmi nás potěšilo, že si Emil vybral právě Melvinka s Colbyškem. Kluci byli po celé focení úplně super, ačkoliv jsem po nich chtěla milion věcí a nejvíc samozřejmě soustředěnost :) Kluci jsou na podobná prostředí zvyklí, takže nebyl vůbec s ničím problém a vše jelo jako po másle :) Naprosto mě odbourala otázka, zda cvičím psy pro focení a natáčení :))) Bylo to moc fajn den!!! Už se moc těšíme na vernisáž 5.listopadu v galerii Portheimka na pražském Smíchově, kde celý výsledek bude spolu s klukama prezentován :) Po focení jsme se museli odměnit procházečkou podél Vltavy, kde jsme se krásně protáhli, ale hlavně kluci se po náročném výkonu vyběhali :)))) pár fotek od Vltavy zde :)

13.10. 2012 Krásný, podzimní den jsme strávili na chaloupce procházkami, frisbíčkem, tríčkama na zahradě a taky řáděním s balónky :) Nadcházející víkendy už máme v kalendáři zase plné řádění a akcí s Colbyškem, navíc bude veškerý program podřízený Melvinkovi, který bude po operaci, takže jsme se museli na chaloupku zajet podívat a užít si moc hezký den, protože především Meven si teď nějaké akčnění bude muset na nějakou dobu odpustit :(  Nakonec jsme přidali zase nějaké ty fotky do říjnové fotogalerky :) 

11.10. 2012 S Melvinkem jsme byli po více jak měsíci na kontrole s operovaným očíčkem. Kapiček se ještě nějaký ten pátek nezbavíme, ale očko je v naprostém pořádku a vše probíhá naprosto ideálně :) Tak, a jedno očíčko si můžeme odškrtnout :) Druhé očko je k operaci už připraveno, takže se  23.10. vydáme opět do Pardubic na 2.operaci a pak už to celé známe :) Melvinek je nejstatečnější tvor, kterého znám a ikdyž ho už rozkapávání po více jak 4měsících začíná otravovat, věřím, že to zvládne perfektně a bude zase v pořádku! Čeká ho ale ještě pěkný kus cesty, tak doufám, že všechno zvládneme jako poprvé :) Děkujeme všem co na nás myslí! Máme vás rádi a snad už brzy bude můj chlapeček zase na všech akcích s námi a v plné polní :) Více informací o kataraktě najdete v Melvinkově deníčku

6.10. 2012 Peckové odpoledne v Průhonické oboře a trocha přivolávačských her, poslušnost a hlavně nejvíc naše milované balónkování :) Tohle období bude evidentně nejvíce milovat Colbýsek, protože listí je všude habaděj a je neskutečná prča tou hromadou proletět :) po takovémhle odpoledni je spokojenost nás všech maximální :) Na průhonické fotky se můžete kouknout ZDE v albu Říjen 2012 :)

2.10. 2012 ...jsme si s partou frisbíčkářů z PraHaHa zahráli parádní DiscGolf na Chodově zakončený špičkovým večerem na Slamníku :)

 

Na zahraničním webu (USA) o bostonských teriérech se mihla zmínka o klucích, protože jsem byla skrze facebook požádána o nějaké fotky Melvinka z frisbee či závodů :O) Nejvíc mě ale potěšilo zveřejnění videa Colbyšákova tréninku frisbee o kterém jsem nevěděla :o) Na odkaz a stránky se můžete juknout ZDE ;)

 

29.-30.9. 2012 Sobotní odpoledne jsme s klukama vyrazili na supr parádní ďábelskou jízdu na bicyklu do Bojanovic a zpět. Tentokrát víceméně bez zápřahu :) Colbyšek ještě netahá tak moc, není ještě úplně zvyklý jako Mevínek, ale hlavně se tuze rád vedle Mevenka fláká a nechá většinou po chvilce tahat jen jeho :) hold na světě a kolem je spousta jiných věcí, které mu připadají o moc lákavější než běhat v zápřahu - možná jen zatím :) Parádní počasí jsem si "v sedle" užila se vším všudy a kluci se parádně proběhli. Super trasa a pekelné protažení těla, hlavně s Mevínkem zážitek jaksepatří - miluju ho úplně nejvíc a mám největší radost, když vidím jak si všechno rád užívá naplno :)))

V neděli jsme si udělali velkou pohodičku a odpoledne strávili v pražské Hvězdě, kam chodíme docela často trénovat, běhat i procházkovat. Nádherný odpolko jsme završili tréninkem frisbee s Colbyšem na které se můžete podívat ZDE nebo kliknutím na banner níže :o) mám z něho moc velkou radost, je na čem stavět a ikdyž má Colbýsek teprve všechno před sebou a čeká nás mraky práce, jsem strašně spokojená a nejvíc z toho, že ho to moc baví, krásně a bezpečně skáče a Jokeruje na place s radostí :o) Vytřeštěný zrak a zabijácký drive to sice úplně není, ale kdo ví, třeba se od Mevenka ještě nakazí :)))))))

22. - 23.9. 2012 Krásný víkend, vykolorovaný do barev podzimu jsme si užili na chaloupce s krásným výletem na Mníšek, kde jsme se pořádně vyprochajdili ale taky vyslunili jaksepatří :o) Procházkování, potrénování s klukama na zahradě a chvilka hrabání spadlých jablek byla parádní čistka hlavy! Na chaloupce je nám děsně fajn a kluci jsou vždy strašně moc spokojení, což je k nezaplacení :)

Fotky z našich zářijových výletů, tréninků frisbee ve Hvězdě i v Braníku a spousty jiných blbinek z našeho existování najdete již v podzimní fotogalerce Září 2012 :o)

Mini postřeh z našeho bytí :o) Rozdíl v povaze Mevenka a Colbýska by se dal popsat asi takto: když k Mevenkovi přiběhne velký rotvajler a bude si chtít hrát, Mev si bude hrát, když přiběhne a bude se na něj prsit, Meven odejde, ale když řekně Melvinkovi, že je malej placatej debil a vycení zuby - Melvin vytřeští zrak a bude se bránit; když přijde ke Colbyšovi a bude si hrát, ok i Colby si bude hrát, když ale přiběhne a řekne mu, že je malej, ušatej netopejr a zavrčí, Colbyš na něj vykřikne: "A ty seš velkej, línej, chyť si mě tlustoprde!" a rychle zdrhne ke mě. - Já ty svoje komiksový zvířátka fakt žeru ♥

Prochajdy  

15.9. 2012 Naše výprava za menhiry, která vedla po naučných stezkách v Kounově a okolí byla bájo báječným výšlapem, který jsme si všichni moc užili. Po celý den nás provázela úžasná místa obestřená tajemstvím, torza staveb a kamenné řady, jejichž původ není znám, ale s největší pravděpodobností jejich historie sahá až do samotného pravěku. Navíc díky megalitům, prý můžeme načerpat mnoho energie a síly :) Kluci opět nalítali desetkrát více kilometrů než my, protože nešli ani minutku v zápřahu, takže o vybití baterek bylo postaráno - ikdyž ty baterky se cestou domů zase zázračně rychle nabily :) Mevenek si při průchodu polem lovil rejsky, Colbyšek si nedal pokoj a protože ho neuvěřitelně baví lítat listím, vysokou trávou a vším možným jenom ne cestou, s klackem v hubě běžel polem vedle nás a byl ten nejšťastnější pejsek pod sluncem :o) Občas se i Melvinek nechal klackonošem vyprovokovat a tak ani o přetahovačky nebyla nouze. Parádní relax pro všechny! Fotogalerka ZDE

 

7.-9.9. 2012 Pecková akce, nejvíc nejlepší a famózní výkony všech hráčů. Dogfrisbee maraton v Nymburce jsme odstartovali hned v pátek po obědě, kdy jsme naházeli věci do auta, vyzvedli Staníka Malinu a vyrazili směr Nymburk – Hasičák, kde už se od rána házelo :o) Stejně jako loni, parádní podívaná, super 3dny se super lidma, které jsme si užili nejvíc!!!! S klukama jsme byli procházkovat, plavat a s Colbyšem jsme si i potrénovali :o) I protentokrát jsem byla pověřena úlohou asistenta, takže jsem běhala v poli a pomáhala celkem, kde se dalo :o) Od jarního semináře jsem měla opět možnost vidět Mellissu Heeter, se kterou jsme se přívítali obětím:) Potěšilo mě moc, že si na mě Mellissa vzpoměla a bylo mi ctí jí a Michalovi pomáhat při minidistance :o) Bohužel zářijového semináře, který Mellissa měla těsně před MČR jsme se s Melvinem nemohli zúčastnit, tak doufám, že k nám někdy v budoucnu ještě přeci jen zavítá a zase nám poradí nějaké ty fígle :) I přes časový pres vládla celému víkendu neuvěřitelná pohoda! Moc gratulujeme všem k parádním výkonům, a také k novému, světovému rekordu v quadrupedu v kategorii žen – Lucce a Bugynkovi, protože hodili neuvěřitelných 70m!!! :) A nejvíc díky za super organizaci, bez které by to určitě nebylo tak super! Už se těším na příští rok, kde si snad s Mevem i hodíme a třeba překonáme náš rekord z loňského MČR :) Takže brouci, zatím bye bye na Bye Bye Summer!! Fotogalerka Ondry Uhlíře a Fotogalerka Iwanky Rychlé 

 

4.9. 2012 ::: Colbyšek oslavil své 1.narozky! ::: 

z pidi pupkáče se stal obr létající a kousající Colbysaurus, který mě a Mevínkovi převrátil život sice vzhůru nohama, ale je náš a my ho milujeme!!! Zlatíčko moje, ať jsi pořád tak šťastný, méně hysterický kousající, pořád létající a skákající!!! Ale hlavně! Buď zdravý, spokojený a stejně božsky trhlý jako jsi teď!Ségře Delphi a bráchům přejeme taky jen to nej ! Happy Birthday Delphi & Milo & Devils!