2012

Bude zima, bude mráz, kam krabičky, kam schováš - aneb zimní NEWs všeho druhu :o)

01.12.2012 18:52

24.12. 2012 Nejdříve jako každý rok přišel nápad: Co takhle na Štědrý den protáhnout tělo, provětrat sebe , čoklíky, děti a jiné drobné zvířectvo :)) Popít trochu svařáku a popřát si čupr Vánoce v pražské ZŮ :O) ale hlavně! urychlit čekání na Ježíška a pobavit se :o)

A tak jsme na Štědrý den ráno vstali a vyrazili směr Troja :) Dorazili i Verča s Nikolou a holčičkama, takže se z této parádní - vánoční prochajdy stalo i dvojité vánoční rande!!! A nakonec jsme viděli i čerstvě narozenou gorilku, ikdyž tedy ta fronta byla ubíjející! :))) Dopoledne jsme poklábosili a báječně se provětrali v ZOO, odpolko jsme se prolítali pořádně po parcích a i tu Popelku jsme nakonec  v telce stihli :) Parádní akce i setkání! Tak zase see you next year friends!!! Fotogalerka ZDE

16.12. 2012 V Chucheláku jsme strávili bombové odpoledne plné běhání, aportování, ale také tanečků ve sněhu :) Parádní zasněžená prochajda! Mevínek sníh odmalička strašně miluje, takže s každým čerstvým přírůstkem sněhu je štastnější a šťastnější :) S létajícím Colbákem jsme navíc potrénovali parádní vaultíky od nohy!!! Colbyšek fantasticky doskakuje ale hlavně bezpečně, z čehož jsem nadšená, protože to je prostě nejvíc. Mám z chlapečka velkou radost, je to můj létající netopýr :) Čas teprve ukáže jak všechny prvky odladíme a zužitkujeme do budoucna, každopádně s Colbysaurem je makání na čemkoliv obrovská radost a zápřah zároveň :o)  

 

9.12. 2012 Konečně zavítal i k nám první sníh a tak si kluci mohli konečně v čerstvém prašánku zařádit s balonkem, což bylo potřeba zdokumentovat a tak jsme vytvořili konečně vytouženou zimní fotogalérku pro letošní zimu :)

 

PROSINEC Hned zkraje prosince absolvoval Melvinek kontrolu oček u pana doktora: vše se vyvíjí ideálně, nadále budeme do oček kapat, ikdyž už v minálních dávkách a po dokapání posledních kapiček vše zase zkontrolujeme. Kapičky podáváme už jen pro absolutní doléčení a jistotu, že jsme udělali vše potřebné :o) Je nepopsatelné, jak moc velkou radost z těchto výsledků mám a hlavně jaké to je, vidět Meva bez starostí :) Další info a více o kataraktě najdete v Melvinkově deníčku!

2.12. 2012  Chvílema by se mohlo zdát, že se kluci, Mevínek tedy především, uchylují k zimnímu spánku. Opak je ale pravdou :) jakmile se vysloví kouzelné slovíčko „jdeme VEN“ nebo „jdeme si HRÁT“ kluci jsou už deset vteřin připraveni u dveří  a nemůžou se dočkat čehokoliv, co jen zavání akčněním :o) Ikdyž chvilky, kdy kluci sami vybízí ke hře a vymýšlejí co se dá, vlastně ani tak moc neubývají. Vánoce a předvánoční čas hrozně moc milujeme, kdo také ne, a tak jsme vyrazili na jednu z našich městských, již tradičních předvánočních procházek po pražských parcích a vánočních trzích, které jsou snad úplně všude. Zima už je tady! Báječné odpoledne, které nás krásně naladilo na zimu i Vánoce :o)

1.12. 2012 Fantastické odpoledne v Prokopském údolí! Oujéé :o) Parádní prochajda a lítání kopečkama, také spousta blbnutí ve slunečném odpoledni :o) A samozřejmě Colbyškovo nošení klacíků a průletů listím, které tak moc miluje. Melvinek si zase zabalancoval na každém možném pařízku či kmeni, takže byli oba moc spokojení :o) Neobešli jsme se ani bez pokárání od labuťě, které se načuhování kluků k rybníčku moc nelíbilo :) Jako kdyby jsme to už nevěděli, že :))) Z labutí už mám dost velký respekt, takže se snažím být ve střehu a kluky nenechat, ovšem tentokrát stačilo pouhé naklonění se nad hladinu :)) Jinak nádherný, vlastně už prosincový den. Moc jsme si to všichni užili :o) Fotogalerka ZDE 

 

Podzimní zprávy ze světa krabiček :)

17.09.2012 20:18

 24.-25.11.2012 Suprový víkend plný balónkování, frisbíčka, trénování blbinek a hlavně dlouhých procházek, které milujeme v jakémkoliv ročním období i počasí !!! A že nám počasí tentokrát opravdu přálo! Fotky z víkendu jsme přidali do listopadového krabičkování ZDE Za chvilku už nás čeká zima, bude zima bude mráz kam krabičky kam schováš :) Nicméně my se pojedeme za pár dní schovat na hory, kde už si konečně užijeme sněhového řádění všeho druhu :) Hor už se nemůžeme dočkat, no a potom hned jupí na Vánoce, o kterých budeme hlavně výletit a užívat si volna od všeho trénování !!! :) Už aby to bylo :o)  Hlavně já sama, se moooc těším na PraHaHáckou tělocvičnu, kam si zase budeme na pár zimních měsíců chodit házet pravidelně každý týden, na to se těším strašně moc :o)

 

23.11.2012
Dnes nám přišla velmi tragická zpráva z Finska, která nás nesmírně zasáhla :( Melvinkova nádherná, ale hlavně báječná sestřička Binki včera po velkých zdravotních problémech zemřela :(( Budeš nám strašně moc chybět Binki a nikdy na tebe nezapomeneme ♥♥♥ Jsme moc smutní a je nám to strašně moc líto :(  

R.I.P. Binki 13.3.09 - 22.11.12 ♥

Krásné fotky Binki fotila její "panička" Marika Grönroos

 

Listopadové krabičkování aneb další podzimní galérka z našich tréninků, procházek i výletů ZDE

S klukama si užíváme nádherného podzimu, chodíme ještě často házet ven, trénovat naše oblíbené tanečky, no ale hlavně prochajdíme a výletujeme :o)

13.11. 2012 Makáme na kalendáři 2013, který bude plný krabiček :o)

Naposled měl svůj kalendář před třemi roky Melvinek, od té doby už nějaký ten pátek utekl a mezitím do naší party přišel Colbysaur – tak proč něco takového nezopáknout :) Snad se bude líbit :))

 

10.11. 2012 Melvin a Colby ve VIPkách na Primě - 3.minuta :o) Video ZDE 
Výstava skončila 30.listopadu! Kdo se nestihl do pražské Portheimky nejen na kluky podívat, můžete juknout na reportáž z výstavy i vernisáže Emila Bratršovského. Více informací najdete ZDE nebo u Colbýska ZDE :o)
 
7.11. 2012 Na seminář s Františkem Šustou jsem plánovala vyrazit už dlouho. Konečně se ale seminář objevil také u nás v Praze, takže bylo rozhodnuto. Hrozně moc jsem se těšila na další rozšíření obzorů a doplnění vědomostí :) Tentokrát byl však seminář bez účasti psů. František Šusta je skutečný odborník, specialista na trénink zvířat, ovšem primárně se zabývá zvířaty v ZOO. I proto byl tento seminář příjemným zpestřením, obrovským přínosem a příspěvkem k dalším, které jsem již absolvovala a zároveň je praktikuji v běžném životě i při tréninku. Náplní semináře byla tato témata: Pozitivní posilování, proč a kdy to funguje? - hlubší fyziologická a psychologická podstata pozitivního i negativního posilování, Triky pro udržení motivace, Praktický nácvik shapingu a dalších způsobů učení s počítačovou simulací, Nápravy a změny v chování, Vůdce versus dominátor - o současných pohledech na hierarchii ve světě zvířat a její roli v tréninkových metodách. Díky moc za super vzdělávací odpolko, které se nakonec protáhlo až do noci, i tak to ale stálo za to! :o)
 

5.11. 2012 Vernisáž výstavy fotografických aktů Snář pro čtvrté tisíciletí fotografa Emila Bratršovského byla fajn kulturním zážitkem. Všechny srdečně zveme na výstavu fotografií do Galerie Portheimka na Pražský Smíchov, kde si na své přijdou i milovníci bostonků :) Pro jednu fotografii z této série si Emil Bratršovský vybral Melvina s Colbýskem, kteří pózovali před fotoaparátem na zámku v Dolních Břežanech. Mimo jiné během vernisáže Ivan Trojan pokřtil knihu Nejasné představy o vraždě ;o) Jak celé focení s klukama dopadlo máte možnost shlédnout do 30.listopadu :)
 

 
1.11. 2012 MOVEMBER - i kluci si nechali narůst knír! ;o) více informací o MOVEMBER najdete ZDE ze zdroje: Mo Bratři pomáhají změnit pohled na zdraví mužů tím, že jsou po 30 listopadových dnů chodícími a mluvícími billboardy a svými činy a slovy na veřejnosti i v soukromí zvyšují povědomí o často opomíjeném zdraví mužů. Společně tak skutečně měníme tvář mužského zdraví.
 
 
1.11. 2012 S Melvinkem jsme byli na kontrole s očíčkem po operaci. Máme nepopsatelnou radost!!! Oční tlak je v pořádku a očko vypadá skvěle. Implantát se ujal a máme dovoleno navracet se velmi pomalu do zátěže :) S tréninkem ještě nějaký čas počkáme, musíme začít pomalu a určitě nechci předčasně všechno přehánět, ale po tom všem už se toho nemůžu dočkat, protože právě ta Mevenkova radost a láska k frisbee je to, co dělá můj život o moc krásnějším a šťastnějším. Prostě bez parťáka to nikdy není ono :) Dávkování kapiček bylo upraveno, kapat budeme ještě pár měsíců 3xdenně, aby oční prostředí bylo v pořádku, ale jinak je vše naprosto úžasné :) Nechci nic zakřiknout, pár kontrol nás ještě čeká, ale budu doufat, že už vše bude v pořádku. Rozhodně to začíná vypadat reálně a uzdravení máme na dosah :) Vrhneme se teď zase na kondiční cvičení, procvičování tríčků a protahování na gymballech, budeme výletit a dělat prostě vše, abychom se zase dostali do pohody a formy na příští rok :) Mevenkovi se vrátila neuvěřitelná jistota ve všem co provádí, má obrovský elán a neustále chce akčnit – což po operaci bylo ze všeho nejtěžší zvládnout :) Pamlskové hlavolamy jsou naštěstí super zabavením a zavařením makovičky alespoň na nějakou chvilku :) Jinak je to zase můj starý, dobrý a beztarostný Meven, kterého znám! Šídlo bez mozečku, létající gremlin, který má přehršel energie a vybízí mě ke hře kdykoliv si vzpomene Více informací v deníčku

Děkujeme ještě jednou strašně moc všem za krásné vzkazy, emaily a zprávy, které nám chodily a podporovaly nás. Zároveň je fajn vědět, že díky zkušenostem a zážitkům, které publikujeme na stránkách, je pro mnohé další snažší najít nějaké informace, zkušenosti a zjistit tak více o této nemoci.

 

28.10. 2012 Dneska je to přesně rok, co jsme si přivezli domů malého pana Pupkáče a nechali ho u nás bydlet Po roce se z mini špekounka vylíhnul létající netopýr, kterého miluju čím dál víc, až tomu sama někdy nemůžu věřit ;)) Colbyšku! Díky za to, že jsi! Až čas vždy ukáže, že některé kroky byly osudové a všechno je jak má být. Ten první den, co jsem tě viděla poprvé jsem věděla, že jsi náš a srdce nakonec poslechla – našel si nás ten pravý, v ten správný čas, ačkoliv jsem myslela, že je ještě brzy, já hloupá :) Za ten rok si ukázal co v tobě je a jsi naše neoddělitelná součást, bez které si už život neumíme představit :) Malá vzpomínka na první dny s Colbyškem ZDE

 

27.-28.10. 2012 Bye Bye summer, alias Welcome Winter. Na posledních závodech sezóny jsem prostě nemohla chybět. Ikdyž od letošního června kvůli Melvinkově šedému zákalu nezávodíme, byla jsem na většině akcích, alespoň jako pomocný rozhodčí nebo divák a za to jsem moc ráda! Užila jsem si to s vámi i přesto, že jsem na place s Mevem chyběla. Colbyšek byl ještě na hlídání u rodičů kvůli Melvinkově rekonvalescenci a Meven odpočíval doma, takže jsem snad poprvé vůbec vyrazila úplně sama bez kluků :) Nemohla jsem kvůli klukům zůstat na celý víkend a tak jsem vyrazila v sobotů ráno směr Dvůr vybavená punčem a lívanečky na posilnění pro ostatní. Cesta byla za silného marastu a bylo jasné, že ve Dvoře počasí lepší nebude :) Smekám přede všemi, co závodili v sobotních podmínkách! Přiznám se, že bych své kluky na plac s tímto terénem asi nepustila a závod odpískala. Sobotní den byl opravdu v extrémních podmínkách, jako divák jsem si přes šílené bláto, vítr se sněhem užila pár hodů a pak s ostatními zalezla do tepla :) Nečekaný zážitek přišel ve chvíli odjezdu na penzion, kdy jsme sedli do auta a zjistili, že neodjedeme :))) Tentokráte bylo bláto silnější než my a to jsme loni na stejném místě stáli s obytňákem! Děkuji strašně moc mému zachránci Ondrovi Kolaříkovi, který mou káru z bažin vytáhl! Za to opravdu velké díky, protože bych to auto našla až na Welcome summer zřejmě :) Závěrečná party sezony nezklamala, hodně se povídalo, nechyběla ani předpověď příští sezóny, kterou má na starost již tradičně GURU Kuba :) V neděli ráno jsme se probudili do slunečného dne, všichni běželi na plac a já musela odjet rychle vyzvednout Colbyšáka – už se mi po něm, ikdyž to bylo jen pár dní děsně stýskalo, a pak hurá zpátky domů za marodem :) Hrozně moc jsem si to s vámi užila a gratuluju všem k výkonům a výsledkům!!! Brzy ahooooooj! :) Fotky od Market Malinčíkové a Super fotky a článek Ondry Uhlíře

photo by © Ondřej Uhlíř

 

23.10. 2012 Melvinek byl na Pardubické klinice podruhé, ale hlavně úspěšně operován. Více podrobností najdete v deníčku :o)

 

20.- 21.10. 2012 Nádherný víkend a Agility soustředko na sluncem zalité Moravě s bandou super přátel! V pátek večer jsme s Helčou ještě za světla nabalili naši kárku, kluci nahopsali do auta a vystřelili jsme směr Morava na již dlouho očekáváný a vytoužený víkend ke kamarádům na Moravu :) Mevenka jsem musela nechat doma, nemohli jsme riskovat před operací žádné nachlazení, takže jsem vyrážela jenom s Colbyšákem, abych si ho před plánovaným  odložením na prázdniny k rodičům užila :) Cesta byla za tmy trošku trnitá, protože kolony se nám nevyhnuly, ale v cca 22hod jsme byli na místě, kde už na nás čekali Marky se Staňou – naši hostitelé, kterým ještě jednou strašně moooc děkujeme za azyl, naprosto kouzelný víkend a super ubytko :) Po příjezdu jsme zabrousili do místní hospůdky a pak hurá na kutě do nejvíc nejlepší, nádherné a vytápěné truhlářské dílny Markétky taťky, kde jsme spali mezi pilinama ve stanech – prostě romantika jaksepatří :) Ráno už nám nebylo tolik hej, budíček brzy ráno a pak výjezd do nedaleké vesničky, kde má Marky plac. Nanosili jsme překážky, vyndali křesílka a otevřeli termosku hřejivého čaje. Začínal naprosto luxusní ale hlavně slunečný den, ikdyž zrovna na parkur sluníčko po celý den nezavítalo. Začalo se trénovat a ze mě opadl ten děsivý stres z velkoměsta, nastal odpočinek a běhání s mým chlapečkem, který mi dal zabrat jaksepatří, ale jsem na něj moc pyšná :) Colbyšek je létající netopýr a dává to na parkuru pěkně najevo. Jeden běh jsem dokonce zakončila parakotoulem :) Až na mokro v botách byla tahle intenzivka s Marky báječná a moc jí děkuji za rady a pomoc. Prej makejte, páč z toho Colbáka něco bude Tery!!! :) U Barči na trénincích pilujeme a parkury jsou čím dál složitější, věřím, že je to znát a posouváme se dál :) Máme na čem stavět a když budeme makat dál, snad se i brzy s Colbyškem sehrajeme a bude to čím dál lepší! Jen potřebuju méně lézt do překážek a nemotat se jako nudle v bandě, za každou chybu mě Colbys patřičně vždy seřve, to už tak prostě k týmovému sportu občas patří :))) Polední siestička s domácím punčem a Helčinými hamburgery neměla chybičku, užívali jsme si nádherného dne a čerpali dalších sil do odpoledních tréninků :) Běhali jsme do tmy, sklidili překážky a honem honem do teplé sprchy, nakrmit a uložit ke spánku naše rakeťáky a potom hurá na večeři do hospůdky :) Druhý den jsme se vyspinkali do růžova, zabalili vše do auta a vyjeli do Olomoucké ZOO na prosluněný výlet. Nádherná ZOO, řekla bych, že lepší a krásnější než ta Pražská. S velkým očekáváním, co Colbyšek bude na zvířátka říkat jsem přistoupila k opičkám, dalším a dalším, ale Colby se stále koukal na mě a byl prostě na procházce :))) Procházku zoologickou jsme si moc užili a rovnou odtamtud jsme odjeli na luxusní obídek do Dolan, kde jsme baštili a klábosili na poslední zahrádce v tomto roce :) Později odpoledne jsme se rozloučili, od Laďy jsme dostali darem nádhernou švestkovici a nabité energií a sluncem vyrazili směr deštivá a zamračená Praha. Jako na potvoru nám videa prostě nešli stáhnout do PC, takže videodokumentace všech běhů a neběhů nebude :( Snad příště :) Nebyl bohužel vůbec čas fotit, užívala jsem si všeho naplno, ale pár fotek z víkendu najdete tady:)

14.10. 2012 V neděli, na zámku v Dolních Břežanech stanuli krabičky před objektivem fotografa Emila Bratršovského, jakožto součást umělecké kompozice. Velmi nás potěšilo, že si Emil vybral právě Melvinka s Colbyškem. Kluci byli po celé focení úplně super, ačkoliv jsem po nich chtěla milion věcí a nejvíc samozřejmě soustředěnost :) Kluci jsou na podobná prostředí zvyklí, takže nebyl vůbec s ničím problém a vše jelo jako po másle :) Naprosto mě odbourala otázka, zda cvičím psy pro focení a natáčení :))) Bylo to moc fajn den!!! Už se moc těšíme na vernisáž 5.listopadu v galerii Portheimka na pražském Smíchově, kde celý výsledek bude spolu s klukama prezentován :) Po focení jsme se museli odměnit procházečkou podél Vltavy, kde jsme se krásně protáhli, ale hlavně kluci se po náročném výkonu vyběhali :)))) pár fotek od Vltavy zde :)

13.10. 2012 Krásný, podzimní den jsme strávili na chaloupce procházkami, frisbíčkem, tríčkama na zahradě a taky řáděním s balónky :) Nadcházející víkendy už máme v kalendáři zase plné řádění a akcí s Colbyškem, navíc bude veškerý program podřízený Melvinkovi, který bude po operaci, takže jsme se museli na chaloupku zajet podívat a užít si moc hezký den, protože především Meven si teď nějaké akčnění bude muset na nějakou dobu odpustit :(  Nakonec jsme přidali zase nějaké ty fotky do říjnové fotogalerky :) 

11.10. 2012 S Melvinkem jsme byli po více jak měsíci na kontrole s operovaným očíčkem. Kapiček se ještě nějaký ten pátek nezbavíme, ale očko je v naprostém pořádku a vše probíhá naprosto ideálně :) Tak, a jedno očíčko si můžeme odškrtnout :) Druhé očko je k operaci už připraveno, takže se  23.10. vydáme opět do Pardubic na 2.operaci a pak už to celé známe :) Melvinek je nejstatečnější tvor, kterého znám a ikdyž ho už rozkapávání po více jak 4měsících začíná otravovat, věřím, že to zvládne perfektně a bude zase v pořádku! Čeká ho ale ještě pěkný kus cesty, tak doufám, že všechno zvládneme jako poprvé :) Děkujeme všem co na nás myslí! Máme vás rádi a snad už brzy bude můj chlapeček zase na všech akcích s námi a v plné polní :) Více informací o kataraktě najdete v Melvinkově deníčku

6.10. 2012 Peckové odpoledne v Průhonické oboře a trocha přivolávačských her, poslušnost a hlavně nejvíc naše milované balónkování :) Tohle období bude evidentně nejvíce milovat Colbýsek, protože listí je všude habaděj a je neskutečná prča tou hromadou proletět :) po takovémhle odpoledni je spokojenost nás všech maximální :) Na průhonické fotky se můžete kouknout ZDE v albu Říjen 2012 :)

2.10. 2012 ...jsme si s partou frisbíčkářů z PraHaHa zahráli parádní DiscGolf na Chodově zakončený špičkovým večerem na Slamníku :)

 

Na zahraničním webu (USA) o bostonských teriérech se mihla zmínka o klucích, protože jsem byla skrze facebook požádána o nějaké fotky Melvinka z frisbee či závodů :O) Nejvíc mě ale potěšilo zveřejnění videa Colbyšákova tréninku frisbee o kterém jsem nevěděla :o) Na odkaz a stránky se můžete juknout ZDE ;)

 

29.-30.9. 2012 Sobotní odpoledne jsme s klukama vyrazili na supr parádní ďábelskou jízdu na bicyklu do Bojanovic a zpět. Tentokrát víceméně bez zápřahu :) Colbyšek ještě netahá tak moc, není ještě úplně zvyklý jako Mevínek, ale hlavně se tuze rád vedle Mevenka fláká a nechá většinou po chvilce tahat jen jeho :) hold na světě a kolem je spousta jiných věcí, které mu připadají o moc lákavější než běhat v zápřahu - možná jen zatím :) Parádní počasí jsem si "v sedle" užila se vším všudy a kluci se parádně proběhli. Super trasa a pekelné protažení těla, hlavně s Mevínkem zážitek jaksepatří - miluju ho úplně nejvíc a mám největší radost, když vidím jak si všechno rád užívá naplno :)))

V neděli jsme si udělali velkou pohodičku a odpoledne strávili v pražské Hvězdě, kam chodíme docela často trénovat, běhat i procházkovat. Nádherný odpolko jsme završili tréninkem frisbee s Colbyšem na které se můžete podívat ZDE nebo kliknutím na banner níže :o) mám z něho moc velkou radost, je na čem stavět a ikdyž má Colbýsek teprve všechno před sebou a čeká nás mraky práce, jsem strašně spokojená a nejvíc z toho, že ho to moc baví, krásně a bezpečně skáče a Jokeruje na place s radostí :o) Vytřeštěný zrak a zabijácký drive to sice úplně není, ale kdo ví, třeba se od Mevenka ještě nakazí :)))))))

22. - 23.9. 2012 Krásný víkend, vykolorovaný do barev podzimu jsme si užili na chaloupce s krásným výletem na Mníšek, kde jsme se pořádně vyprochajdili ale taky vyslunili jaksepatří :o) Procházkování, potrénování s klukama na zahradě a chvilka hrabání spadlých jablek byla parádní čistka hlavy! Na chaloupce je nám děsně fajn a kluci jsou vždy strašně moc spokojení, což je k nezaplacení :)

Fotky z našich zářijových výletů, tréninků frisbee ve Hvězdě i v Braníku a spousty jiných blbinek z našeho existování najdete již v podzimní fotogalerce Září 2012 :o)

Mini postřeh z našeho bytí :o) Rozdíl v povaze Mevenka a Colbýska by se dal popsat asi takto: když k Mevenkovi přiběhne velký rotvajler a bude si chtít hrát, Mev si bude hrát, když přiběhne a bude se na něj prsit, Meven odejde, ale když řekně Melvinkovi, že je malej placatej debil a vycení zuby - Melvin vytřeští zrak a bude se bránit; když přijde ke Colbyšovi a bude si hrát, ok i Colby si bude hrát, když ale přiběhne a řekne mu, že je malej, ušatej netopejr a zavrčí, Colbyš na něj vykřikne: "A ty seš velkej, línej, chyť si mě tlustoprde!" a rychle zdrhne ke mě. - Já ty svoje komiksový zvířátka fakt žeru ♥

Prochajdy  

15.9. 2012 Naše výprava za menhiry, která vedla po naučných stezkách v Kounově a okolí byla bájo báječným výšlapem, který jsme si všichni moc užili. Po celý den nás provázela úžasná místa obestřená tajemstvím, torza staveb a kamenné řady, jejichž původ není znám, ale s největší pravděpodobností jejich historie sahá až do samotného pravěku. Navíc díky megalitům, prý můžeme načerpat mnoho energie a síly :) Kluci opět nalítali desetkrát více kilometrů než my, protože nešli ani minutku v zápřahu, takže o vybití baterek bylo postaráno - ikdyž ty baterky se cestou domů zase zázračně rychle nabily :) Mevenek si při průchodu polem lovil rejsky, Colbyšek si nedal pokoj a protože ho neuvěřitelně baví lítat listím, vysokou trávou a vším možným jenom ne cestou, s klackem v hubě běžel polem vedle nás a byl ten nejšťastnější pejsek pod sluncem :o) Občas se i Melvinek nechal klackonošem vyprovokovat a tak ani o přetahovačky nebyla nouze. Parádní relax pro všechny! Fotogalerka ZDE

 

7.-9.9. 2012 Pecková akce, nejvíc nejlepší a famózní výkony všech hráčů. Dogfrisbee maraton v Nymburce jsme odstartovali hned v pátek po obědě, kdy jsme naházeli věci do auta, vyzvedli Staníka Malinu a vyrazili směr Nymburk – Hasičák, kde už se od rána házelo :o) Stejně jako loni, parádní podívaná, super 3dny se super lidma, které jsme si užili nejvíc!!!! S klukama jsme byli procházkovat, plavat a s Colbyšem jsme si i potrénovali :o) I protentokrát jsem byla pověřena úlohou asistenta, takže jsem běhala v poli a pomáhala celkem, kde se dalo :o) Od jarního semináře jsem měla opět možnost vidět Mellissu Heeter, se kterou jsme se přívítali obětím:) Potěšilo mě moc, že si na mě Mellissa vzpoměla a bylo mi ctí jí a Michalovi pomáhat při minidistance :o) Bohužel zářijového semináře, který Mellissa měla těsně před MČR jsme se s Melvinem nemohli zúčastnit, tak doufám, že k nám někdy v budoucnu ještě přeci jen zavítá a zase nám poradí nějaké ty fígle :) I přes časový pres vládla celému víkendu neuvěřitelná pohoda! Moc gratulujeme všem k parádním výkonům, a také k novému, světovému rekordu v quadrupedu v kategorii žen – Lucce a Bugynkovi, protože hodili neuvěřitelných 70m!!! :) A nejvíc díky za super organizaci, bez které by to určitě nebylo tak super! Už se těším na příští rok, kde si snad s Mevem i hodíme a třeba překonáme náš rekord z loňského MČR :) Takže brouci, zatím bye bye na Bye Bye Summer!! Fotogalerka Ondry Uhlíře a Fotogalerka Iwanky Rychlé 

 

4.9. 2012 ::: Colbyšek oslavil své 1.narozky! ::: 

z pidi pupkáče se stal obr létající a kousající Colbysaurus, který mě a Mevínkovi převrátil život sice vzhůru nohama, ale je náš a my ho milujeme!!! Zlatíčko moje, ať jsi pořád tak šťastný, méně hysterický kousající, pořád létající a skákající!!! Ale hlavně! Buď zdravý, spokojený a stejně božsky trhlý jako jsi teď!Ségře Delphi a bráchům přejeme taky jen to nej ! Happy Birthday Delphi & Milo & Devils!

Letní krabičkování, aneb léto 2012

04.07.2012 13:18

26.-31.8. 2012 Frisbee a Agility tábor v Račím údolí, v kraji Bílého Potoka a Aloise Nebela se slovy prostě nedá popsat :o) Neuvěřitelně parádní jízda už od startu z Prahy, až po návrat zase zpět před barák :o) V neděli dopo jsme naskládali kluky s bagáží do auta a jelo se nach Polsko. Kam jinam, když přes Polsko je cesta do Račího údolí prostě nejkratší :) Po cestě jsme s Helčou párkrát zastavili na cigárko, svačinku i kafíčko, v neposlední řadě byla samo sebou povinná zastávka na nejvíc nejlepší točený zrmzlině v Jaroměři - představte si točenou od Hájka a ten pocit zdvojnásobte, plus přidejte příchuť rybízu - no pecka!!! :) Pro druhou jsme se už nevraceli, nebyl moc čas a měli jsme zpoždění. Hranice Polska, hurááá,  pojedeme chvíli rovně, pak doprava, mírně vlevo a pak uděláte šš a jste v Javorníku. Na šš nesmíme zapomínat!!! Chyba lávky! V serpentinách potkat pár náklaďáků byl zážitek, ovšem zamotat se v Klodzku byl zážitek o moc silnější :) Najeli jsme si o pouhých 10km, ale časové zpoždění jsme nabrali gigantické - cca 3-4 hodinky :DD Lucku jsme po telefonu stále ujišťovali, že prostě dorazíme, jen původní informace, že přistaneme cca do hodinky byla trošku mylná :) A hurá, vymotali jsme se, projeli pidi vesničku, ve které ani nebylo poznat, že byla ještě v Polsku, najednou jsme zblejskli ceduli hranice a šup, byli jsme zase v ČR. O pár minut později: přílet do odbočky neuvěřitelně malebného kraje, údolí plného ohradníků s krávama a hřiště plného frisbee a agi maniaků, kteří už trénovali :) No kde stéééé jako? :) Přeci v Klodzku! :) Zaparkovali jsme, nabrali jsme čerstvý vzduch do plic, aby se nám roztáhl hrudní košíček - přeci jen jsme looseři z Prahy, kluci se Strakáčem byli šťastní, že mohli konečně vyfičet z auta a my si zalebedili věci do první chatky hned u auta a vyrazili za ostatníma na plac :) Večer proběhl u pohodové véči, kluci spokojeně odloženi v klecích a my příjemně unavený. Bejvák hned vedle potůčku a nádherných lesů, co víc si člověk může přát :) Zásoba vína byla naštěstí dostatečná a večeře z grilu neměli jedinou chybičku, moc díky nejen Stáníkovi za udržování tepla a pohody nejen u jídla :)

Ráno raníčko vstávání dříve než do práce, no ale tak nemůžeme se flákat, že jo.. procházka s klukama, zuby atd netřeba rozepisovat a hurá na 8:00 na plac za Marky k parkuru :) Na agi s Colbyšem jsem se těšila moc, protože vím jak moc ho to ba a o agi to povědomí obecně měl přeci jen trochu větší než o frisbee u kterého jsme se trošku zasekla. Colbyšek makal a řval radostí. Tréninky byly strašně moc pohodové a o nic jiného mi ani nešlo. Děsně jsme si všechny sekvence, které už jsme mohli běhat užili a z Colbyho jsem měla radost obrovitánskou, jen tím svým mácháním mu to prostě občas zaštípnu - trošičku :))) Navíc s Colbym jsem tak přehnala oční kontakt, že na nose touch ho musím více rozehrát, aby při sekvencích nekoukal na mě místo překážek. Je takovej rychlík, že jsem mu místama ani nestíhala :) Ještě jsem si před odjezdem z auta vyhodila kopačky, že na co je jako budu potřebovat, dyť běhám agi se štěňátkem :DDD no měla jsem dost a psychické vyčerpání bylo znát ;) S agility jsem moc moc spokojená, sama Marky nás pochválila, že je skutečně ta příprava od začátku strašně moooc znát a Colby je moc šikovný, jen by potřeboval vyměnit paničku, ale to už tak prostě bývá. Agi děláme pro radost a jenom jako doplňkový sport, ale neznamená to, že to nechceme umět a nemáme radost, když nám to jde :) Musím zmínit obr radost a veselí, které provázelo Helčin a Strakáčův trénink, brouci udělali za ten týden takové práce, že to snad ani není možný a teď jim to nádherně šlape!!! Po tréninku agi vždy následovalo volníčko, které jsem věnovala převážně Mevínkovi jak dopo tak odpo, zatímco Colbyšek odpočíval před dalšími tréninky. S Mevenkem to byl parádní týden i bez agilitek a frisbee, až jsem tomu nemohla věřit. Trénovali jsme spolu tríčky, chodili házet balónky a dělali si malé výšlapy po okolí. Na to jediné nebyl moc velký čas, nějaký delší, třeba aspoň půldenní výlety na rozhledny se prostě při našem programu nedal stíhat, tak snad příště! Čekala jsem, že Melvinek bude trošku otrávený, ale naštěstí se tak nestalo a trávil čas vším co bylo k mání. Navíc jsem ho vodila kolikrát i sebou na plac, kde v odložení sledoval ostatní. U frisbíčka trošku boj, ale pár balonků tu náladičku zlepšílo - když on by strašně chtěl hrát a všem ty disky ukrást, navíc bylo vidět, že by to ostatním rád ukázal jak to mají dělat :DDD Parádní taky bylo, že jsme po první noci zjistili, že můžeme spát s klukama jak jsme zvyklí a v noci klece nemusíme použít, protože kluci byli prostě vzorňáci a nebylo třeba v noci něco řešit :)

Odpolko se ve 14:00 začínalo s házením, tríčkama a vším co frisbee prostě obnáší, později se šlo na věc s pesanama. Jela jsem na tábor s velkým očekáváním co bude dál, protože jsem se s Colbýskem zasekla, jak už jsem psala před chvilkou na mrtvém bodě a nevěděla jak mám pokračovat v tréninku správně dál. Začala jsem zase dělat stejné chyby jako kdysi u Mevenka, protože jsem nemohla házet jako házím Mevenovi dnes a to byla opět příčina toho, že jsem začala uhybat a disky zahazovat místo házení. Věděla jsem, že mi s tím Lucka pomůže a já přijdu na to jak Colbyho "nemrvit". Opět to, že s diskem kámoší od miminka bylo znát, ikdyž jen pouhá motivace a kratičké hody nehody někam. Mám neuvěřitelně obrovskou radost, protože jsme se díky Lucce posunuli o moc větší kousek dál a já začala pořádně házet a opravdu konečně prodlužovat hody i Colbymu a co víc, mám radost, že Colbýsek je šikovný, krásně a bezpečně skáče a navíc je hodně rychlý a nádherně chytá. Říkám: "Lucko, prostě s tím vracením je problém, nikdy mi nechce disk aportovat, a to používám Lauřiny rady ze semináře atd"... no jooo a víte co následovalo? První hod, chycený disk cca v 10yardech a Colbyš si s ním přicupital rovnou ke mě! No mohla mi to Lucka věřit, že se to stalo poprvé? :) Colbyšek krásně chytal, běhal a skákal, i začátky prvků na freestyle mu celkem šly a mě se líbilo, že konečně to začíná nějak vypadat a máme na čem pořádně stavět :) Za celý týden jsme poházeli s holkama pořádně, ale i s Colbyšem ohromně a ikdyž nás čeká moc práce než se dostaneme trošku dál, jsem moc spokojená a vlastně nadšená :) Navíc jsme začali používat i stejně velké disky jako má Mevínek, takže už i Colbyšek si zaslouží svou sadičku :) Mimo jiné Colbyšek finálně obdržel přezdívku - Joker :) Aby toho nebylo málo, spousta drilu, házení, které je potřeba prostě vždycky bylo fantastické, jen můj backhand není tak skvělý, jak jsem si za poslední měsíce myslela a musím se ho víc přeučit, aby technika byla jak má být - zvlozvyky jsou prostě nejvíc nejhorší a je pravda, že teď aspoň využiju to, že nezávodím a do jara tu techniku zvládnu :) Colby tobě nejvíc díky za super tréninky a za to, že jsi takový ďábel!! Je to s tebou neuvěřitelná jízda a zvládnul si celý týden fantasticky i přes ten šílený, husokachní kašel, který už je konečně pryč!!! V tréninku jsme si házeli i pár disciplín a díky Lucce za to, že mi půjčila na dartbee Bobika (Bobinka je chodský pes) se kterou jsem hodila svůj rekord a to pro mě neuvěřitelných 160b ze kterých jsem měla ale fakt velkou radost! :o) V týdnu jsme si zahráli parádní discgolf, který byl špičkový a taky nakecali spoustu super chvil, ovšem obrovské vyvrcholení noční a večerní zábavy vypuklo v poslední večer, kdy se šla "bojovka". Vyrazili jsme s Helčou první, páč nejsme srabi, celá trasa super nejvíc lekavá a bomba připravená :) Nezapomenutelný zážitek, který obsahoval vše od svíček, strašidel i hrobů neznámých hrdinů :o)! Druhý den poslední agi trénink a odpolko odjezd směr Praha přes začarované Klodzko v marastu, který svět neviděl :) BTW kletbu Klodzka jsme prolomili a nazpět jeli prakticky poslepu :)

Všechno se popsat nedá, nejvíc atmoška a prča, která panovala po celý týden. Jen ten necelý týden, byl prostě šíleně krátký a my jsme si to snad ani nestačili užít - ikdyž!!! Byla to jízda a my se už hrozně těšíme na příště, protože tohle jako zopáknem :) Ten týden mě šíleně nabil a já moc děkuju všem kamarádům i ostatním účastníkům za to, že jsem si strašně moc odpočinula a všechno do minutky maximálně užila! Díky moc Lucce a Marky za organizaci špičkového tábora, který nás nejenom, že posunul zase o nějaký ten kus dál, ale byl nezapomenutelným a velmi příjemný zážitkem!!! Díky holky!!!

 Fotogalerka ZDE a fotky z Hipstamatic cam - Helga Viking ZDE :o)

24.8. 2012 Konečně zase začalo pořádně svítit a pražit sluníčko, takže jsme nelenili a vyrazili jsme na celé odpoledne plavat na přehradu. Super plaváčkovské odpolko jsme zakončili pořádnou prochajdou na Měříně a Hájkovou zmrzkou ve Štěchovicích :o) do fotogalerky jsme přidali další fotky z našeho letního krabičkování :)


 

 23.8. 2012 Melvinkova kontrola u pana doktora Beránka dopadla báječně! Už se nám rýsuje termín operace druhého očka :o) Více ZDE  Jinak po první operaci a rekonvalescenci se Melvinkovi vrátila neuvěřitelná chuť do čehokoliv a elán obecně! Zase si je v hodně věcech jistější, víc blázní a nedrží se mě pořád jako nervózní klíšťátko, kterému ulítly včely :) Už se nemůžu dočkat, až chlapečkovi vymění i druhé očko a vrátí se mu jeho starý dobrý frisbee život bez starostí :o)
 

17.8. 2012 S Jíťou a klukama jsme vyrazili na báječnou prochajdu kolem Berounky a Všenorských lesů :o) Mooc jsme si to užili :) Navíc Colbyšek se rozhodl, že v náletech na Trisťulu Mevenka zastoupí, takže bylo opravdu o zábavu postaráno :) Výborný trénink! :) Už se strašně moc těšíme na příště a děkujeme za suprový večer! :)

 

15.8. 2012 Náhle odešel můj nejvíc nejlepší a nejkrásnější, uzbekistánský a miminkovský želvák Irving :o( Nikdy na tebe nezapomenu Irvajzi, byl jsi ta nej želva pod sluncem!!!

IRVING forever

Irving a

 

4.-5.8. 2012 Ani letos jsme nemohli chybět na ÚPF alias Ústeckém psím festivalu, který jsme si parádně užili!!! Stejně jako loňský rok se festival konal v Trmicích a to oba dva dny. Hrozně moc jsem se těšila, a hlavně! Melvinek mohl jet už tentokrát s námi, ikdyž chodil jen na krátké procházečky a zbylý čas odpočíval v kleci. Skoro celý den svítilo sluníčko a akce neměla jedinou chybičku. A protože teď nezávodíme, užívala jsem si minidistance přímo na startovní čáře :) Navíc, když jsem viděla závodit Dejny Babsinku s Verčou Urbášků, zatajil se mi dech :) S Mevínem v minidistance hážeme a chytáme kolem 30yardů ale když se chce, jde i těch 40yardů a více, takže máme další motivaci k tomu přehodit náš rekord :)) A nejvíc se těším, až si distančky zkusím s Colbýskem, do 18ti měsíců nám ale ještě nějaký ten čas na trénink zbývá :) Díky za super podívanou a krásný den !!! Jen co bude Mevínek zase fit, už se šíleně těšíííím až si po takové pauze hodíme pár disků aspoň pro radost a konečně dopilujeme ten náš freestyle po bostonsku :o) To si ještě ale hodně dlouho počkáme :( Začátek sezony se nezdařil kvůli mým zdravotním potížím a protože jsme tým, Mevenek mě v tom nenechal a odpískal si kvůli brejličkám zbytek sezony, abych si zřejmě odpočinula a načerpala síly na rok příští :o) Ovšem zapoměl na malý detail, na Colbyše, hyperaktivního psa, který nemá nikdy dost :) takže zatím ahoj, protože zanedlouho odjíždíme směr Frisbee a Agility tábor do překrásného Račího Údolí, kde si dáme pořádně do těla alespoň s Colbýskem a Mevínka budeme jenom rozmazlovat, pořádně vyběhávat na výletech a vymýšlet další tríčky do sestavy, protože to už před druhou operací snad budeme moci, ještě nás ale čeká jedna kontrola, kde se vše rozhodne :) 

"dospělák" ♥ ten čas tak strašně rychle utíká... moc děkuju za fotku Iwana Rychlá :)

photo by © Iwanka Rychlá

2.8. 2012 Kontrola s očkem po operaci dopadla výborně! VÍCE detailů se dočtete ZDE

 

Colbyho puberta ruleeez ♥ aneb mini postřeh z Colbýskova života :)

Lumíkovo ranní přemítání o tom, proč vůbec chodíme v noci spát, když už je ráno a jemu se pořád ještě nechce :) uplynulou noc jsem dostala celkem 2x do hlavy gumovou kachnou, byl mi přinesen balónek a jako třešínka na dortu mi přistála na noze ohryzaná plastová kost, která mě taky velmi rychle probrala :) Colby je k neutahání, aneb neučte své psy být přehnaně aktivní, nebo zažijete romantiku jaksepatří :))

 30.7. 2012  Hurá, 12.den po Melvinkově operaci můžeme alespoň na kratší procházečku 3-4km :) S Colbýskem nepolevujeme, stále řádíme, trénujeme a vycházkujeme, ale Mevenek mezitím odpočívá. Nicméně dneska jsme si užili krásnou, společnou prochajdu poblíž Zruče nad Sázavou v Černýši. Konečně trošičku delší prochajda a dokonce trocha blbinek !!! :) Mevínkova obrovitánská radost z jakékoliv činnosti je prostě ohromná, takže velká spokojenost a dokonce nějaké ty houbařské úlovky,co skončili pod pokličkou a proměnily se v nádhernou bramboračku :)

22.7. 2012 I přes místama velmi škaredé počasí jsme si s Colbýskem užili krásný den na CACITu v Dobříši :) Brzy ráno jsem honem odjela pro Colbyho na venkov, kde trávil volno na rozmazlovacím táboře u mých rodičů, aby nebyl s Mevenkem v kontaktu a dopřál mu pár nezbytně nutných dní o samotě, kdy se bude uzdravovat po operaci jak má :) hezky v klidu a pohodě, ikdyž tato slova Mevínek snad ani nezná :) Už můžeme být zase všichni pohromadě, ikdyž kvůli Mevovi musí být především Colby pod dozorem a opatrný. I tak je nemůžu nechat ještě pár dní o samotě, to ale vůbec nevadí.

Pak následoval rychlý přesun za ostatníma na Dobříš :) Hrozně moc jsem se těšila, už mi popravdě ten domácí režim trošku lezl na mozek. Bylo to děsně fajn, ikdyž jsme totálně promokli, vrátila jsem se domů moc spokojená, jen jedno mi na takovéhle akci prostě šíleně chybí - Meven :) S Colbýskem to bylo ale super! Choval se až na malé detailíky vzorně a zvládal celé prostředí prostě báječně :) Dokonce se nechal i pohlídat od pár tet, a to je velký úspěch :) Mám z chlapečka velkou radost! Díky moc všem, nejen za parádní podívanou!!! Jsem děsně ráda, že jsem zase všechny viděla a užila si to :)

photo by © Iwanka Rychlá

 

17.7. 2012 Melvinek byl na Pardubické klinice u MVDr. Jiřího Beránka operován. Byla mu na jednom očku transplantována čočka a šedý zákal byl odstraněn. Operace dopadla nad veškerá očekávání skvěle, teď se musíme snažit dál a nikam hlavně nespěchat :) Více ZDE 

Můj mazánek ♥

12.7. 2012 Dnes jsme byli na další kontrole a pro výsledky vyšetření u MVDr. Jiřího Beránka s očíčkama. Huráá, máme termín operace prvního očka, protože jsme se vzorně připravovali a oční prostředí je na zákrok ideálně připraveno :) Více ZDE

 

8.7. 2012 Moc hezká fotogalerka agi tréninku 26.6. 2012 u Barči Lerlové na Zbraslavi od Marka Beneše za fotky moc děkujeme! Btw tenhle trénink byl děsně fajn, protože jsme zase po dlouhé době viděli Alču s Pájou a klukama aneb Alíkovu smečku :) a mohli zase pořádně pokecat nejen o agi a společně potrénovat! U Barči na Zbraslavi je prostě pohoda a máme to tam moc rádi! Holky, už se těšíme zase někde příště!!!

 

photo by Marek Beneš ©

5.-8.7. 2012  Nádherný, hlavně 4denní volno! Jupíí. Prázdniny jsou tady :) doplnili jsme do fotogalerie další sérii fotek z našeho červencového krabičkování, kterého si v mezích možností užíváme naplno ;o) Všudemožně u vody, na výletech, na kole, s frisbíčkem, teďka sice bez závodů a akcí, které nám chybí, ale i přesto máme aktivit spoustu a nenudíme se :) Jen toho volna potřebujeme čím dál víc :o)

 

 

8.7. 2012 aktualizace Colbyšákova deníčku - 10měsíců zaklepalo na vrátka a z mého pana Pupkáče se stal velký, drzý a bláznivý Colbysaurus, kterého miluju čím dál víc, že jo Meve! :o) ještě přikládám i sem video z tréninku Frisbee a Agility :o)

30.-1.7. 2012 Plavání, hrátky ve vodě, cvičení tríčků a běhání nejen v zápřahu, toť ve zkratce naše víkendové krabičkování u vody :o) S Colbysem samo sebou pokračujeme ve frisbee a hrajeme dál, ikdyž Mevínek nemůže. Však jeho chvíle zase přijde, a protože může dělat všemožné kromě agility a frisbee, rozhodně kondičku a aktivní vyžití nezanedbáváme, ba naopak :) Colbýsek je do jakékoliv práce s čímkoliv jako ďas, takže ani frisbee jako aktivitu neodmítá a řekla bych, že k disku má skutečně neskutečný vztah, jen ty návraty jsou zatím prostě problém, ikdyž se začínáme díky povelu "další" zlepšovat a Colby se vrací a nosí! Hezky jsme poházeli i s obíháním okolo, a ikdyž teď teprve začínáme prodlužovat, Colby mě mooc překvapuje :) víkend byl parádní, náročný, ale děsně pohodový! Navíc ty letní mejdany s grilováním jsou prostě kaloricky náročné a já to nestíhám ani při každodenní aktivitě vyběhat ;)

 

 ...k naší webové prezentaci bostoncube.eu, se připojil malý _nejenPhoto blog, deníček a zápisník všeho co nás baví a zajímá! Také zde vizuálně budeme mapovat naše zážitky a zkušenosti v nejen psím světě :o) "prostě a jednoduše vizuální prezentace pro radost"

photoBlog bostoncube by terype

  

28.6. 2012 HaHácké DiscGolfování na Kavkách byla super večerní akcička frisbee HaHáků ;) super pohodový večer s frisbíčkem trochu v jiném stylu, navíc bez pejsků ;) Hrozně jsme si večer užili a už se moc těšíme na příští akci :o) S tou placatou věcí je prostě švanda kdekoliv, ať už hrajete se psem, bez psa, discgolf nebo cokoliv jiného :) Děkuji dámy za velmi pěkný večer !!! :) ... a příště zase tak!

 

28.6. 2012 Dnes jsme byli na dalších vyšetřeních a kontrole s očíčkama. Letošní léto bude pro Melvinka absolutně bez disků, frisbee a agi + 2 operace očiček k tomu; zato nás ale čeká moře plavání, běhání, výletování a cvičení blbinek :o) Doufejme, že to Mevovi bude aspoň trochu stačit, protože vynahradit mu cokoliv s disky bude oříšek :) Už teď Melvinek vidí velmi špatně, a pouhý balónek už prakticky nezaregistruje a nerozpozná. Navíc by se neměl zaostřováním na věci, aporty více namáhat. Hodně lidí se mě ptá, proč by Melvin nemohl alespoň s jedním okem po první operaci frisbee hrát, odpověď je zde :) Jakákoliv hra s disky by pro Melvina byla demotivující, protože opravdu není schopen disky zaregistrovat, odhadnout vzdálenosti a tudíž i chytat :( vzhledem k tomu, že tato diagnoza je v našem případě řešitelná, není důvod proč Melvina učit se tomuto dočasnému handicapu přizpůsobovat. O dnešní kontrole VÍCE ZDE

 

21.6. 2012 Dnes jsme s Melvinkem kvůli podezření absolvovali poměrně náročné a zdlouhavé vyšetření u MVDr. Jiřího Beránka a byla potvrzena diagnóza: katarakta – šedý zákal. Více informací najdete ZDE

Melvinkovo léčení katarakty, rekonvalescenci a další detaily, které se onemocnění týkají budeme mapovat v deníčkuJeště jednou děkuju moc všem našim kamarádům i známým, kteří nám fandí, drží palce a podporují nás! Hrozně moc to pro nás znamená! 

photo from © imgfave

 

A máme tu červen...co se událo za poslední měsíc?

07.06.2012 13:51

17.6. 2012 Na Slapy marine jsme strávili krásný, odpočinkový den. Plavčo a jakékoliv hrátky ve vodě kluci prostě milují, takže jsme si v teplém počasí užívali volného čupr supr parádního dne na přehradě ;) fotogalerka zde

15.-17.6. 2012 Byli jsme se podívat na setkání přátel bostonského teriéra jako již tradičně každý rok v Jičíně ;) Colbýsek mi udělal ohromnou radost a své první, veřejné vystoupení zvládl na jedničku :o) krásně pracoval, ničím se nenechal rozptýlit a bylo na něm vidět, že mu jakákoliv aktivita dělá velkou radost ;) Zároveň se díky setkání potkal se svou super ségrou Delphi. Rodina se opravdu nezapře, na obou bylo velmi dobře poznat, že jsou z jednoho ranku a krásně spolu zařádili ;) Melvinek byl bohužel indisponován a tak jsme naše plánované předváděčky museli vypustit a předčasně odjet. Jsem moc ráda, že jsme viděli po zase dlouhé době spoustu přátel a zároveň také potkali ty, co jsme osobně ještě neměli možnost poznat ;) střípky fotek ze setkání zde

2.-3.6. 2012 FFFF neboli Fun Factory for Frisbee :) i přes na poslední chvíli vzniklé potíže s místem konání se tento neskutečně parádní víkend díky organizátorům uskutečnil a za to velké díky !!! FFFF je opravdu výjimečná akce, kdy se sejdou všichni nadšenci a příznivci placaté radosti, aby si spolu zahráli, pobavili se a zkusili taky frisbee jinak. Ultimate frisbee, Freestyle, DiscGolf, Double Discourt a Dogfrisbee :) To vše na jednom místě, ve stejný čas. Od pátku jeden velký mejdan, krásná přehlídka Freestylu nejen se psy, moře srandy s kupou super lidí. Již tradičně proběhla taky beerace a tombola, ve které jsem poprvé v životě něco vyhrála :) Rozhodně velkým bonusem této akce se stalo její místo konání a to 16km od našeho baráku -  v Dobřejovicích :) nevídaný luxus, takže jsme nakonec mohli kluky krásně doma nechat odpočinout a vrátit se v klidu na večer plný legrace :) Ačkoliv jsem původně plánovala začít s Freestylem už v Tovačově, nebyla jsem ještě schopna udělat tak velký krok ani na FFFF a přihlásila nás opět pouze do minidistance – první závody letos na rozkoukání… V sobotu jsme asi trochu vstali levou nožičkou a na place nám to moc nefungovalo, Meven krásně dobíhal disky, já je nezahazovala (mám upřímně velkou radost z toho, že obecenstvo při frisbee už skoro vůbec neřeším a Melvinkovi to tím pádem tolik nekazím) ale z nějakého důvodu to nemělo šťávu a Mevenkovi se chytat nechtělo… No nic, to se může stát a ne každý den je posvícení, navíc důležitější je naše pohoda a pokud něco v pohodě není, nikdy to nelámu přes koleno :) Řekli jsme si, že zítra je taky den a nasázíme to tam v neděli :) Jak řekli tak taky udělali :) V neděli byl úplně jiný pocit už na startu, hlavně šli jsme oba dny hned zkraje takže nebyl čas moc přemýšlet :) Hrozně velká radost z parádního mini, kdy jsme sázeli mezi 20 a 30yardy jeden disk za druhým :) Melvinek chytal jako pánbůh :D poslední vteřinu se nám navíc povedl ještě jeden hod a já musela v té radosti vběhnout do pole, hlasitě zavískat a pořádně se s ním o disk potahat!!! Však si to taky zasloužil. Strašně moc děkujeme za obrovskou podporu, slova chvály a obrovské fandění, které na place od všech slyšíme!!! Jste skvělý! Je to show a nás to prostě děsně ba :) PraHaHa prostě jede :) ačkoliv první kolo 1bod, v druhém kole bodů 10 a fajn pocit k tomu :) Děkujeme všem za parádní frisbee víkend, který se stejně jako loni jaksepatří vydařil a těšíme se na všechny zase na BPD, kde hupneme rovnou do Freestylu a to jsem teda zvědavá :)

Fotogalerka Ondry Uhlíře   - Fotogalerka Marky Urbáškové   - Fotogalerka Jitky a Jamese Rimell

Fotogalerka Iwanky Rychlé

photo by Iwana Rychlá ©                                             photo by James Rimell ©

 

24.5. 2012 …zahodili jsme pastelky, zavřeli počítač a po práci vyrazili za Jíťou a Tristíkem do Všenor, na prochajdu a koupandu k Berounce :) Prostě pohodový večer na pohodovém místě s bezva partou :) kluci se pořádně vycachtali, jejich přetahovaná na břehu Berounky neměla chybu a já alespoň krásně vyčistila hlavu a poklábosila s Jíťou :) Na koupandě v Berounce  

 

AGI VSUVKA :) jak už jsem psala, o jednotlivých trénincích nepíši, to bychom se upsali :) nicméně z posledních agi tréninků mám nesmírně obrovitánskou radost a to z obou mých kluků :) a to nemůžu nezmínit :) krásně nám to s Mevenem běhá, daleko lépe se soustředí a nabírá neskutečně na rychlosti… samo sebou máme velké rezervy, agi se nevěnujeme naplno ale baví nás to a každý pokrok mě strašně těší…navíc zimní pauza byla delší než jsme plánovali… Colby je prostě uragán, začínám mít pocit, že je křížený s borderkou, protože vyštěkává na startu a hoří nedočkavostí :) neuvěřitelně rychle mu to pálí, nemá skoro s ničím problém a božsky vnímá a sleduje…a toto vše se pořád stupňuje :) Letos máme v plánu nějaké neoficiálky, ale uvidíme kolik zbude času :(

 

20.5. 2012 Frisbee_relax_pohoda, toť ve zkratce popis zbytku víkendu, který jsme si užívali na chaloupce… Colbyho disky nesmírně baví, už trochu prodlužujeme i vzdálenosti a chytá mu to fakt krásně… není kam spěchat, času máme ještě spoustu a nejdůležitější je ta zábava z toho všeho, ale mám z něho stejně velkou radost :) Ikdyž ty návraty a pouštění, to nám dá ještě trochu zabrat ;)

 

19.5. 2012 v pátek jsme natrasovali, vše vyhledali, zmapovali a ráno odjeli do Světlé pod Ještědem na náš trek po stezce Karolíny Světlé J bylo krásné počasí, užili jsme si nádherné Podještědské přírody a míst, která jsou božsky malebná… s klukama jsme se pořádně vyřádili a našlapali spoustu hezkých kilometrů…

Stezkou Karolíny Světlé aneb naše toulky Podještědím VIDEO

Fotogalerka ZDE

 

10.5.- 13.5. 2012 Po semináři v Tovačově následoval dvoudenní, moc fajn seminář s Jean McCollister v Nymburku, který byl taky velkým přínosem a parádním dvoudenním tréninkem :) Jean mám moc ráda, hrozně moc ji obdivuju a fandím ji. Sešla se skvělá parta lidí, byla pohoda, a ikdyž bylo velké vedro, kluci to zvládli perfektně :) navíc hasičák je hned u řeky, takže po aktivitě si mohl Melvin hnedka jít zaplavat :) Děkuju Jean za pár bezva nápadů a rad, a taky za pohodové dva dny plné disků. Nesmím také zapomenout na jedinečný café fajnšmekrovský zážitek s Kájou, který byl pro mne skutečně požitkem se vším všudy :) Díky Kájo! No a protože jsme se zabydleli nedaleko Poděbrad, nemohli jsme se nesetkat s Martičkou a holčičkama :) Takže Martice i s holkama přijela za námi na návštěvu, přivezla posilnění a vyrazili jsme na velkolepou véču do centra ;) Byl to moc hezký večer, navíc holčičky si užily také trochu socializace u nás v campu :) přeci jen pár border kolem bostonků nikdy neuškodí :)

 

Toto naše několikadenní „soustředko“ jsme zakončili aktivním odpočinkem na venkově, kde jsme výletili po lesích a užívali si klídku ;) škoda jen, že to vždy tak rychle uteče :(

Seminar with Jean McCollister and meeting with Balader girls 10.-11.5. 2012

 

6.5.- 8.5. 2012 V neděli jsme dobalili věci a vyrazili rychle za všema do Tovačova, kde se již tradičně konal Kirican DiscDog Freestyle, abychom stihli alespoň poslední freestyly a viděli ještě ostatní, kteří na seminář nezůstávali :) Bylo nádherné počasí a my v obrovské euforii přijížděli na hřiště v Tovačově a těšili se na týden plný frisbee a super lidí. Už jsme se nemohli dočkat naší bohužel, letos teprve první akce, které jsme se konečně mohli zase naplno a aktivně účastnit, navíc poprvé ve třech :) Dvoudenní seminář pro dogfrisbee hráče Mellisou Heeter a Laurou Moretz (USA), byl naprosto špičkovým zážitkem, který nás velmi obohatil, ale hlavně zase posunul o krůček – spíše krok dál :) Musím říci, že je naprosto neskutečný pocit trénovat se světovou špičkou v dogfrisbee jakou Mellisa nebo Laura je. Navíc jsou to báječní lidé. Nejenže jsme fantasticky potrénovali, popovídali a užili si nádherné dva dny, ale také jsme dostali mnoho cenných rad a získali spoustu nových poznatků, tipů a nápadů, které zužitkujeme nejen v tréninku, ale také na závodech a při přípravě psa… Jinak Melvínek měl u Mellisy a Laury obrovsky pozitivní ohlas a hrozně se líbil, což mě potěšilo strašně moc :) Z Melvina mám obrovitánskou radost, bylo to s ním jako vždy super ale hlavně CRAZY :) A abych nezapoměla na Colbýska, ten svůj první výlet takového druhu zvládnul na výbornou :) jak spaní ve stanu za velké bouřky, tak celkově prostředí a odložení v kleci bylo naprosto ukázkové a já mám velkou radost z toho, že Colby je dobře připravován a zvládá vše tak jak má a ještě s dobrou náladou :) V mezičase jsme navíc spolu trénovali triky a tanečky, takže měl o zábavu postaráno :) Mám z kluků fakt velkou radost! Děkujeme moc holkám Urbáškovým za organizaci, bylo to super a doufám, že se podaří ještě alespoň jednou Mellisu zpět do ČR přivézt a zase nějaký ten seminář uspořádat, protože jsem plná dojmů ještě teď :)

Seminar with Melissa Heeter and Laura Moretz from Hipstamatic cam 7.-8.5. 2012 Tovačov

Fotogalerie Yva Andrová – Czech Black

photo by Yva Andrová ©

 

TAK PLYNE ČAS :o)

...z malého pana pupkáče už nám vyrostl pěkný Colbysaurus

 

Prvomájová aktulka :o)

01.05.2012 20:10

28.4. - 1.5. 2012 Nádherné, 4denní volno, které jsme trávili na více místech a po různých aktivitách :) vzhledem k neuvěřitelně teplému počasí bylo potřeba si trošku zvyknout na vyšší teploty - přeci jen je to obrovský skok a i psíci se musí zaklimatizovat.. už cestou z města  jsem měla tušení, že minimálně s Mevínem dojde na plavání, které moc milujeme a kterému věnujeme vždy přes léto hodně času, nejen kvůli kondici.. Za poslední dny jsme toho našlapali hodně, výletili jsme slunko neslunko - samozřejmě jsme všechny trasy vybírali tak, aby byly alespoň poblíž řeky čí říčky, aby se kluci mohli průběžně osvěžovat... krásná příroda v okolí Kocáby, Slapské přehrady, Bojanovic nás nadchla a volno jsme si krásně užívali. Vedle grilování a zábavy, jsme taky museli nutně potrénovat frisbíčko, které nám prostě nemůže nikde chybět. S Mevínkem krásně pilujeme vaultíky, musím říct, že mám obrovskou radost, zase pořádně a pravidelně trénujeme, a ikdyž sestava zatím není hotová mám z toho mooc dobrý pocit :o) ale nechvalme dne před večerem, ještě máme před sebou hodně moc práce, nejdůležitější ale je, že už zase makáme a ta radost je z toho obrovská... navíc trénink s prckem mě taky baví čím dál víc a na Colbýskovi je hrozně moc vidět, jak už ví o čem disk je a jaká je to zábava :) Je po discích jako ďas a to prostě zbožňuju :)

Jinak již tradičně na Slapy Marine jsme museli do vody :o) Mevín vlítnul do vody jako první a čekala jsem, že Colby do toho půjde taky raz dva... no běhal kolem mě, a ačkoliv už Melvin plaval a potápěl se pěkně kolem nás, Colby se ze začátku zdráhal :) Nicméně: News from Slapy Marine: Colbyho dnesni plavecka premiera me neuveritelne prekvapila a dostala! zatimco jsem myslela, ze bude nasledovat Mevina, ktery vodu miluje a jde rovnou na vec, avsak vzdy z pozvolneho vstupu, Colby po chvilce ukazal, ze se toho ale vubec neboji a sel rovnou skocit z mustku primo do hlubin! ;) Ze bychom si v budoucnu zkusili dalsi disciplinu a to DogDiving?! ;) Colby rulez! ♥ A tak se Colby stal plavcem ;o)

Nádherné počasí jsme si užili, na zahradě pak postavili ještě branku a trochu trénovali i naše oblíbené vysílačky a obíhačky na Agi ;o) Super volno, kterého by mohlo být více :) Zase na druhou stranu už v neděli nás čeká odjezd na skoro týdenní intenzivku s americkými kapacitami Dogfrisbee, takže už nemůžeme ani dospat, teda spíš já s Mevem, Colbýsek bude mít premiéru co se stanu a závodů či seminářů týče, ale jsem přesvědčená, že to všechno zmákne na jedničku ;o)

 

 Na závěr jsme také nafotili aktuální Colbýskův postojek ve věku 8měsíců - neuvěřitelné to letí, na postojek se můžete juknout tady. Co nejdříve doplním zase nějaké delší info o tom co Colbýska během dospívání a růstu provází, pokud už to někde zde není psáno :o)

jedna pampelišková dvojka ;o) a jejich skoroletní galérka :o)

 

25.4. 2012 Konečně se k nám připojila na večerní prochajdu a trénink Pája spolu s bíglí smečkou Společné blbnutí a venčení už jsme prostě potřebovali, páč se nám hrozně stýskalo.... Pavlínka se teď le věnuje ještě třem krásným mrňousům - dětičky Lijánky, takže nebylo úplně jednoduché vychytat dobu, ve kterou bychom mohly obě :) nicméně jsme vyrazili do Braníku, kde jsme nejdříve potrénovali trošku frisbíčka, udělali pár tanečků potom se vydali podél řeky na krásnou podvečerní prochajdu... Colbýsek byl zase ve svém živlu - přeci jen Liju a Trixulku dlouho neviděl, takže měl oči skoro jen pro ně :) krásný podvečer jak má být :) už se moc těšíme na příště!!! Fotogalerka ZDE

24.4. 2012 NÁŠ PRVNÍ SPOLEČNÝ AGI TRÉNINK SPOLU S COLBÝSKEM :o) hrozně jsem se těšila až vyrazíme k Barče a to ve třech, pěkně v plné sestavě :) normálně o trénincích nepíšu, ale protože jsem byla na operaci a předtím byly zase mrazy, pauza byla delší než bych kdy chtěla... Celý trénink nám sice vydatně pršelo ale hrozně moc jsme si ho všichni užili, navíc jsme byli tak trochu individuálně, takže se Barča věnovala jen a jen nám... Melvin vůbec nic nezapoměl, naopak bych řekla, že máme na čem stavět, jeho murénní výraz nadrženosti už při příjezdu na cvičák hovořil za vše ;o) Musíme prostě makat a věřím, že se bude dařit co má, bylo zase nádherně vidět jak nás to moc ba a to je pro mě prostě nejvíc :) Jen to pouštění, ta kontrola prostě u AGI stále ještě nefunguje a nevím kdy tomu bude konec ikdyž na tom makáme a třeba u disků jsme tenhle problém prakticky vyřešili :) No ale Colby, ten mě prostě nestačil překvapovat a moje předtucha v souvislosti s Agility se možná pomalu bude naplňovat :) bombarďák tam lítal po parkuru jako by už všechno znal :) prvotní dojem z tunýlku nic moc, protože maličký zapoměl jaká je to sranda (v tunelu byl naposledy před Vánoci) ale hned jak se rozkoukal zjistil, že je to sranda :) krásně vnímal a sledoval, obíhačky a vysílačky mě prostě strašně moc nadchly :) Teď už se zase začínám pomalu navracet do kondice takže pravidelné tréninky jsou samozřejmostí, pokud nebudeme někde mimo... už se na všechny další strašně moooc těšíme :)

21.4. 2012 Zbiroh a jeho okolí  jsmese chystali prozkoumat už delší dobu, a tak konečně došlo nejen na Zbiroh ale i na hrad Žebrák a nakonec Mníšek pod Brdy :o) Krásný den, plný nových zážitků, hlavně pro Colbyho :) hodně jsme se pobavili v lanovém centru, kde si Melvin musel přejít alespoň jednu kladinu, protože sedět a čekat dole, to rozhodně není jeho styl ;) Užili jsme si parádní den, opět zamakali na kondičce a večer se vrátili domů absolutně spokojený:)

14.4. 2012 Vypravili jsme se na výlet Posázavskou stezkou :o) bylo nádherné počasí, ani vedro ani zima, prostě ideální na to si zajít pár hezkých kilometrů a zablbnout s pesanama :) Opět jsme zkusili double zápřah a byla jsem moc mile překvapena :) kluci se krásně synchronizují a je na nich vidět, že je to i moc ba :) 

8.4.2012 Melvinkovo fotoalbum frisbee fotek nejen ze závodů : Disc Dog maniac Melvin ♥

7.4. 2012 Vyrazili jsme na návštěvu k Martě a smečce Balader podívat se za štěňátky "F" :o) Švandy bylo opět kopec, zatímco si Melvinek užíval honičky za smetákem spolu s Eliškou (Electra Balader), Colbýsek byl z malých prcků úplně vyjevený :) Musím ale říci, že byl moc opatrný a strašně hodný strejda :) Zase jsme probrali vše od A až do Z, zablbli jsme se všema, pomazlili ty malé úžasňáky - protože oni opravdu úžasní jsou a zase jeli společensky unaveni domů :))) Moc děkujeme za velmi hezké odpoledne a moc se těšíme až zase uvidíme malou Flo - Floridu Balader, která zůstává doma u maminky a kterou máme moc rádi :)

fotogalerie nejen miminek "F" tady :o)

 

Mezinárodní výstava psů - České Budějovice 1.4. 2012

02.04.2012 16:34
Dnes jsme měli s Colbýskem výstavní premiéru, a to na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích :) Jsem na Colbyho tuze hrdá a pyšná, především proto, jak výstavní atmosféru a to vše kolem krásně zvládl i přes prvotní pachové rozptýlení :) V momentě, kdy se však do kruhu šlo naostro nádherně vnímal a soustředili jsme se oba jen na sebe... zvládl to pašák na jedničku, a byl dokonce pochválen i panem rozhodčím za to, že napoprvé opravdu výborné :) Ve třídě dorostu získal velmi hezký posudek a VN1 ;) Děkuji moc Martici za pomoc, podporu a cenné rady :) hlavně bezva společnost ! Byl to opravdu moc příjemný den :) - Colby (Domingo Balader) Puppy class VP1 on International DogShow in České Budějovice today :)
photo by Marta Procházková (Balader) - děkujeme ! :)
 

Velká jarní aktulka :o)

22.03.2012 16:07

31.3. 2012 Poslední volný týden jsme už trochu  přidali na aktivitách a pořád jsme hlavně vejletili. Takové tři hodinky venku spojené se závěrečným blbnutím na louce jsou prostě k nezaplacení :) Počasí nám neuvěřitelně přálo, jaro prostě dorazilo a já v krátkém rukávu s diskama v tašce vyrazila s klukama na krásný plácek, aby jsme si mohli všichni zablbnout a potrénovat zase to placaté umění :) super je, že Colby už vydrží v klidu uvázán u kolíku sledovat můj trénink s Mevínem, protože donedávna to ještě nebylo úplně ideální (Colby vřeštěl a vynucoval si pozornost, ačkoliv mu nic nescházelo - kromě mě :) a museli jsme na tom více zapracovat... Teďka je to perfektní a Colby je v úplné pohodě, navíc má jistotu, že se zase s Mevem vystřídá a půjde taky něco dělat, takže už ho to tolik nežere :) Krom vaultů, které potřebujeme zrovna nejvíc pilovat už můžu na kratší chvíli prakticky všechno, což je absolutně super a hrozně moc si to užívám... z Colbyho roste taky docela dobrý diskofil šílenec, takže jsme opravdu bezva šílený tým :)) Colbyho aportovat disky baví, stejně jako přetahovaná... :) Zájem má obrovský a drive taky !!! :) No jsem moc zvědavá :) S Mevem jsme si na zahradě postavili branku na slalom a začali konečně pilovat a trénovat dle metody 2x2 od Susan Garrett... Jde to neuvěřitelně rychle, už jsme i přidali další branku a doufám, že hned jak dorazíme k Báře na trénink, bude z nás mít radost a půjde to dál jako po másle :) V agi ty mezery prostě máme a vždycky když vypadneme z pravidelných tréninků, je ta pauza potom znát a nejvíc na mě :( což Meva prostě plést musí.. Na tom ale chci letos pořádně máknout, protože Mevína agi vedle frisbee hrozně moc baví a mám v plánu na tréninky brát už i Colbyho, který tu průpravu už odmala absolvuje a všechno kolem ho hrozně baví... Určitě ale pro nás dál zůstává prioritou a sportem číslo jedna dogfrisbee - na tom se opravdu nic nemění a ostatním aktivitám věnujeme čas, který zbývá...

 

29.3. 2012 _mám radost: super báječný štěňátkovský "trénink" frisbee s prckem; hra s diskem ho moc ba; takže další diskofil v týmu: paraaaaaada ;)
 
 

29.3. 2012  _RYBA: mikro příběh> na začátku byla ryba; pes našel rybu; pustil se do ní; pochutnával si, když v tom přišel druhý pes a rybu mu s úsměvem na tváři ukradl< ;)))

     

22.3. 2012 Za poslední skoro měsíc se toho událo hodně a zároveň ne mnoho. Zpočátku března šli kluci na hlídání k mým rodičům - kde o ně bylo jako vždy s velkou péčí dokonale postaráno. Mezitím co jsem si musela odskočit na operaci břicha do nemocnice, kluky čekalo samé procházkování a to i několikrát denně mimo dům, les, obrovská zahrada a moře rozmazlování :o) Za to své rodině moc děkuju! 10 dnů bylo nekonečně dlouhých ale nakonec jsem se dočkala a mohla jsem vyrazit za klukama, ikdyž můj denní režim nebyl bůhvíjak ideální a fyzická stránka věci rovněž. Díky tomu, také budeme muset bohužel některé věci a s největší pravděpodobností i první freestyle na závodech v Tovačově odvolat, protože některé prvky zatím trénovat nemůžu, aby se vše spravilo jak má :(( Ale věřím, že to co teď nemůžeme, brzy budeme moci a doženeme to :o) všechno, co jen trochu jde už začínáme zkoušet a co je hlavní, můžeme už zase společně pořádně procházkovat a pracovat tak na fyzičce :) Mimo jiné nejvíc se asi událo u Colbýska, který roste rychlostí blesku a mám takový pocit, že Mevínka lehce přeroste :o) Navíc v Colbyho věku byl Melvinek taková moje brambůrka nevinná a hodňoučká, zato Colby je šídlo nevídaných rozměrů :)... konečně po mém návratu jsme dali dohromady i Colbýskovo video her, kterým jsme se naposledy v únoru věnovali :) kouknout na něj můžete ZDE nebo v deníčku :o) Jinak já už se hrozně moc těším na tréninky a akce, které nás letos čekají a doufám, že to všechno zvládnu co nejdříve absolvovat a brzy všechny uvidím, protože už se mi po všech stýská a sezóna už začíná :)

Krásné počasí a ideální podmínky pro všechno, co člověka jen napadne... dočasně teď trávíme veškerý čas mimo Prahu, což je strašně fajn kvůli přírodě, ale musím přiznat, že jsem vlastně ráda, že trvale žijeme ve městě a to především právě kvůli klukům. Umí fungovat v městském ruchu, vnímají přechod, chodník, silnici a denně potkávají spoustu psů, aut i tramvají. A to vše bez problému. Je to strašně důležité a na vesnici bychom toho bez pravidelného kontaktu s městem určitě nedosáhli...navíc veškeré naše volno trávíme stejně mimo město, takže pro mě naprosto ideální rovnováha toho všeho :)

FOTOGALERKA JARNÍCH KRABIČEK zde

21.3. 2012 Jupííí... na dva dny jsme se rozhodli dorazit domů, do Prahy :o) už jenom kvůli Colbýskovi jsme potřebovali nějaký ten ruch jako sůl, je zrovna ve věku, kdy moc nepotřebujeme být na samotě... Den jsme si užili nádherně!!! Nejdříve jsem byla pomuchlovat úžasné a neuvěřitelně plyšové tvorečky viz foto níže - miniaturní miminka krásné Lijánky a hned potom jsme vyrazili spolu s bíglí partou a Pájou na krásné tři hodinky procházečkou do Grebovky :) Hrozně jsme se na Páju a psíky těšili, neuvěřitelně moc nám chyběli !!! Odpolko to bylo božský, Pája s Trixínkou nacvičovali slalom 2x2, a krásně jim to jde!! dneska už jsme si branku protáhli i my s Mevínkem a Colbýskem :) je to moooc fajn, strašně jsem se na to všechno těšila a děkuju hrozně moc Páje za obrovskou podporu, kterou mi dávala celou dobu, co jsem byla pryč a hlavně bez kluků :o) akorát okolní pejskaři potrénovali jaksepatří naše nervy, po zimě se najednou objevilo hodně moc pejsků, kteří neposlouchají a mizí páníčkům z dohledu... je to dost nepříjemné a člověk musí být stále ve střehu, protože mezi nás vbíhají cizí psi, které nikdo nehlídá...

celá FOTOgalerka ZDE

13.3. 2012 ::: Melvin je dnes narozeninový - a to už potřetí :::

....ten čas strašně letí_miláčku děkuju ti za všechno! Za každý den, který s tebou můžu být! a přeju ti nejvíc zdraví, ještě spoustu radosti, kterou máš ze všeho co spolu děláme, nekonečno chycených disků, které tak moc zbožňuješ! A hoodně trpělivosti se mnou! zůstaň takový jaký jsi, protože jsi nejlepší! Ať to lítá brouku!!! :-*
 
 
 
 

A to bychom nebyli my, aby se něco speciálního nemuselo v tak pěkný den, jako narozeninový přihodit :(

 
_ tak Melvinek si k narozeninam nadelil diru nad okem a spoustu vytrhanych chlupu :((( _ a navstevu Veta samozrejme :( me nadelil pomalu infarkt a jeste skoro kylu k tomu ;(( strcil hlavu do diry v plote a pes zpoza plotu ho zkousnul za hlavu a zavlekl k sobe na zahradu... Nikdy v zivote jsem takhle plot nepreskocila... Nastesti se jim valela na zahrade lahev s vodou a pes ho pustil... Meva jsme hodili pres plot a v tom se tam navic objevil Colby, ktery musel jit samo sebou hned za mnou... Toho jsem capla do naruce hned... Melvin je proste stistko... Ale magor duverivej k tomu :( Zase dekuju bohu, ze mi ho nechal... Blbouna jednoho ;) _Melvin dostal antibiotika, protišokovou injekci kvůli otokům a zase na všechno během minutky zapoměl...vždy když ho někdo napadl nebo se mu něco stalo, jsem se bála, aby neztratil díky takové zkušenosti svou neuvěřitelně pohodářskou povahu a nezačal se prát: a opravdu se tak zatím nikdy nestalo... musím ale přiznat, že někdy bych byla strašně ráda, kdyby se jen trochu něčeho bál nebo se kapánek poučil...

 

 

ÚNOR

Letošní rok se z mnoha fotek loňské sezóny od různých fotografů vybírali ty nej, které budou použity pro letošní diplomy a plakáty pro Purina Dog Chow DiscDog Cup 2012 :o) 2. místo získala fotografie Melvina od Iwanky Rychlé.. a já mám samo sebou radost, že se lidem "netradiční plemeno" boston terrier ve spojení s dogfrisbee líbí :o)

 

25.2. 2012 Mráz nás opustil a my zase můžeme řádit naplno :o) s klukama pořád blbneme venku, začali jsme zase makat na kondičce, protože to období mrazů nás opravdu zaskočilo a venku se nedalo trávit mnoho času, takže nějaké dlouhé vycházky nebyly možné :( Užíváme si procházek a všemožných her :) Jupíí, konečně jsme zase ve svém živlu a kluci nejsou tak otrávení :) Dnes jsme se vypravili na výlet v neobvykle teplém počasí, kde jsem zkusila na chvíli dát do zápřahu spolu s Mevem i Colbyho a bylo to prostě parádní :o) kluky to spolu evidentně bavilo!!! Opravdu nádherný den ! FotoGalerka ZDE

22.2. 2012 Naše pravidelné, polední procházečky a blbnutí všeho druhu s bíglí partou zdokumentováno na videu ZDE :)

16.2. 2012 ZDE se můžete kouknout na zapomenuté video z prvního, společného dne, kdy jsme si přivezli domů malého Colbýska :o) 

14.2. 2012 S Pájou a super úžasnou smečkou nejen bíglíků jsme byli potrénovat u nás doma práci s clickrem a posilování na gymballech. Bylo to moc fajn!!! Pája s Trixulkou jsou děsně mooc šikovný. Na celý "trénink" nám dohlížela březí Lijánka, která hezky odpočívala v křesílku :o) nakonec jsme ještě holkám nafotili aktuální postojky :o) ... tuhle akcičku máme v plánu pravidelně opakovat, páč ty mrazy venku nejsou úplně nejlepší na dlouhé blbnutí a našim psíkům, včetně nás to leze už trochu na mozeček :o) FotoGalerka ZDE

11.2. 2012  Mrznou uši, mrzne nos, aneb ledové krabičky na mrazivém výletě, který jsme si i přes opravdu velký mráz hrozně moc užili :o) foto ZDE

4.2. 2012  Colbýskovi je celých 5měsíců :) strašně to letí, strašně to utíká :) ačkoliv to tak nevypadá, nechávám Colbýska užívat štěňátkovských měsíců jak jen je to možné a vše co trénujeme, děláme hlavně pro radost a motivaci, všechno je jedna velká hra a nic nepřeháníme :) není to potřeba :) detaily opět najdete v našem DENÍČKU včetně aktuálního postojku :)

 

Lednové NEWs

01.02.2012 16:13

Posledních 14 dní měl Melvinek tréninkovou pauzičku a víceméně pauzu od čehokoliv, včetně výletů a pořádných procházek :( Ačkoliv mu zima nikdy nevadila, neustálá změna teplot a asi i částečné nachlazení udělalo své a konečnou diagnózou byl zánět močového měchýře, takže jsme dostali nakonec antibiotika a brouček musel hodně, především v teple odpočívat. Melvin je zvyklý neustále něco vyvádět, aktivně trávit spoustu času, takže ho udržet v klidu a přesvědčit o tom, že musí být venku jen chvilinku, navíc bez jakýchkoliv balonků, dlouhých procházek nebo disků je celkem oříšek. Ale nakonec jsme to zvládli, ikdyž se Mevín ukousal už skoro nudou :( Díky díky za ty dary, že existuje spousta báječných her, které se dají dělat bez větší námahy doma a psiska prostě zabaví :) Nejvíc jsem se bála toho, aby nic nechytil Colby, ten byl ale naštěstí celou dobu úplně v pohodě, tak snad je vše ok :) Teď už má Mevín sono čisté, dobral antibiotika. Ještě do konce týdne to nebudeme tolik přehánět, a pak už huráá zase do akce :) S Colbýskem jsme zato ale řádili naplno a vymýšleli spoustu věciček. Pustili jsme se taky už do dogdancingových prvků a přípravy na agi :)) i přesto ale na velkém mrazu nemůžeme být moc dlouho a tak se mi nedaří Colbyho pořádně unavit, čehož Colbýsek pěkně využil k zedničení na zdi doma :) Ikdyž je zima fajn, stejně se moc těším na jaro, kdy budeme moci blbnout naplno a hlavně i večer za světla :) Ikdyž svítící výbavička se kterou řádíme teď po večerech v zimě, nás prostě fakt okouzlila a je to parádní způsob jak se pobavit i za tmy, navíc s působivým efektem :)

28. - 29.1. 2012 Víkend, který jsme měli strávit na frisbíčkářském srazu ve Vratkově, jsme nakonec kvůli Melvinkovi odpískali :(, a raději zvolili pobyt na venkově, kde jsme mohli být všichni spolu. Užili jsme si parádně sněhu - ikdyž ho zas tolik taky nebylo, ale hlavně jsme mohli prochajdit po lese :) Colby si sněhu děsně užíval a nevěděl kam dřív skočit :)) Je to můj malý blázínek :)) Melvin byl zas neskutečně šťastný, že jsem ho alespoň na delší chvíli nechala trochu více vyběhat, ikdyž pro Meva opravdu minimální dávka pohybu :)

fotogalerka Krabiček na sněhu ZDE

 

Zima je tady :) Nejlépe by bylo na horách, ale ty nějak teď bohužel nestíháme :) Výletujeme, děláme při procházkách blbinky a večer padáme všichni únavou :) S Colbýskem chodíme na tréninky ke Kačce, zbylé trénujeme spolu doma nebo venku, začali jsme zase s holkama chodit každý týden házet do tělocvičny, což si ohromně užívám. Házet, házet a házet, to je přesně to co potřebuju :) S Melvinkem trénujeme frisbee ještě pořád venku, a taky jezdíme k Báře na pravidelné tréninky AGI na Zbraslav. Není prostě na nic moc čas :)

 

18.1. 2012 

Colby pro PURINU

Colbýsek se stal jednou z tváří interní prezentace společnosti Nestlé pro značku Purina :) Na malý videozáznam z natáčení se můžete kouknout zde:

 

 

15.1. 2012 Podnikli jsme první, letošní prochajdu na sněhu. Jupí. Po tom blátivém období rozhodně změna, kterou jsme uvítali s radostí. Mevínek si jako vždy, ať je zima nebo léto pořádné výlety a procházky užívá, pro malého to byla premiéra :) Ve sněhu se mu moc líbilo, vysvětlit mu ovšem, že sníh není na lízání, to byl velký oříšek. Po pár metrech, které jsme ušli od baráku Colbýsek neohroženě vyrazil na „zamrzlou“ louži a ejhle samozřejmě než jsme stačili cokoliv udělat, už se v ní koupal, takže půlku cesty strávil zabalený v taťkově šále u páníčka pěkně v bundě :D No nedalo se nic dělat, přece mu neumrznou nožky, že :) Hnedka co pookřál, už s námi chtěl zase lítat, takže zbytek trasy už mašíroval hezky po svých :) Colby už s námi zvládá i delší prochajdy, a pokud opravdu nemrzne, nemá s tím žádný problém a hrozně ho to baví. Stejně jako Mev, určitě Colby  nebude žádné ořezávátko :)  S Melvinkem jsme si po prochajdě  ve snížku pěkně i zaházeli, zatímco prcek už relaxoval hezky u kamen :)

 

14.1. 2012  Jsme vyrazili na báječnou prochajdu a návštěvu k Martě a smečce Balader do Poděbrad. Colbýsek si s malou Eliškou (Electra Balader) neuvěřitelně vyhrál a malá byla prostě super. Rozhodně si nic nenechala líbit :) Odpoledne to bylo fajnové, pořádně jsme se proběhli kolem řeky, a ikdyž už začala být trošku kosa, užívali jsme si to všichni :) Pak jsme nahopsali do auta a odjeli k Martici domů – moc děkujeme za královské pohoštění a taky úžasné fotky naší zdařilé návštěvy :) Melvinek byl jako vždy svůj,  zato Colbýsek řádil jak černá ruka :) Nakonec ho začala pořádně zmáhat únava a dokonce ho na chvilku přešla i nálada - doufám, že si chlapeček nemyslel, že jsme ho přijeli vrátit :) Společně s Martou jsme vyfotili i aktuální postojek – brouček nám roste do krásy, tak jsem mooc zvědavá, co se z našeho prcka nakonec vyloupne :)

           Fotogalerka od Marty a pár našich záběrů ZDE

 

14.1. 2012 Na světlo světa již vyšel Klubový zpravodaj, ve kterém je třístránkový článek o Melvinkovi a našich aktivitách :) přečíst si ho můžete ZDE Klubový zpravodaj 42-2011 Hrou a sportem k trvalé radosti.pdf (5,7 MB)

 

12.1. 2012 Doplnili jsme do kalendáře akce, na které máme letošní rok v plánu vyrazit. Něco určitě ještě přibude, nechci ale předbíhat, vše se teprve ukáže jak nám to všechno časově vyjde :) Je to prostě nabité a my nestíháme být všude :(

 

NOVINKY 2010 - 2011